/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tirebolucancel
Giresuncancel

Giresun Tirebolu Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Tirebolu Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Tirebolu kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Tirebolu, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan Giresun il merkezine 45 kilometre mesafede bulunan bir sahil ilçesidir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra zengin tarihi ile de ön plana çıkan ilçenin tarihi M.Ö. 800. Yılına kadar uzanmaktadır. İlçenin ismi Yunanca Üç Kent anlamında gelen Tripolis’ten gelmektedir. Bunun kentte yer alan üç kale nedeniyle konulduğu düşünülmektedir. Eskiçağa ait Yunanca-Latince metinlerde de bölgenin adı Tripolis olarak yazılmıştır ve merkezdeki halk arasında Tiriboli ya da Tirebolu olarak ağız değişikliğiyle kullanılmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe kültürel yöredeki diğer Çepnilerle benzerlikler göstermektedir. Tarihsel kadın kıyafetleri Keşan ve peştamal örtülerek giyilen giysilerdir. Erkek kıyafetleri ise günümüzde horon ekiplerinin giydiği bütün Doğu Karadeniz genelindeki aba zıpka-başlıktan oluşut. Horon ve türkülerde kullanılan yöresel çalgıları kemençedir. En önemli geçim kaynağı fındık ve çay olan Tirebolu’da ev kiralamak isteyenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Güneyinde Güne ve Doğankent ilçeleri,
 • Batısında Espiye ilçesi,
 • Doğusunda Görele ve Çanakçı ilçeleri ile çevrilidir. 

Tirebolu Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve Mahalle Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 32.008’dir. Bu sayının yüzde 50,47’si kadın, yüzde 49,53’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 210 kilometrekare, rakımı ise 50 metredir. Klasik Karadeniz iklimi yaşanan ilçede yaz mevsimleri sıcak ve yağışlı, kış mevsimleri ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Yaz kış yoğun yağış alan ilçenin doğal bitki örtüsü ormanlıktır. 1920 yılında Giresun’a bağlı müstakil ilçe statüsünü kazanan ilçede günümüzde 7 mahalle bulunmaktadır. Tirebolu kiralık apart gibi farklı alternatifleri inceleyebileceğiniz mahalleleri şunlardır;

 • Çarşı Mahallesi,
 • Körliman Mahallesi,
 • Hamam Mahallesi,
 • Yeniköy Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • Demirci Mahallesi,
 • Cintaşı Mahallesidir. 

Tirebolu Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Giresun’un Tirebolu ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 8 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 809 TL,
 • 2+1 100 metrekarelik dairenin ortalama kiralama ücreti 653 TL,
 • 3+1 140 metrekarelik dairenin ortalama kiralama ücreti 784 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilenlerden birisi olan Giresun Tirebolu’da günlük kiralık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.