/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aksucancel
Ispartacancel

Isparta Aksu Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Aksu Kiralık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Aksu kiralık daire ilanlarına bakmadan önce bu yazıyı okumalısınız. Sizler için hazırladığımız bu yazıda bölgenin emlak piyasasından gezilecek yerlerine kadar birçok konuyu derledik.  Aksu, Isparta ilinin bir ilçesidir. İlçe,  Anamas Dağları’nın eteklerinde kurulmuştur. İlçenin yüzölçümünün büyük çoğunluğunu dağlar ve ormanlar kaplar. Sorgun ve Çayır, önemli yaylalarıdır. Karaçam, meşe, titrek kavak, ardıç ağaçlarının oluşturduğu ormanlık ve koruluk alanlarda az sayıda olsa da ıhlamur, diş budak, çınar ve sedir ağaçlarına rastlamak mümkündür. Çalı ve ormanlarla kaplı olan Aksu’nun dağlarında yaban domuzu, kurt, tilki, sincap, sansar, porsuk, gelincik, tavşan oldukça sık görülmektedir.

Aksu Kiralık Daire Arayanlara Gezi Kılavuzu 

Aksu tarihi ve doğal güzellikler açısından son derece zengin bir ilçe olduğundan seyahatlerinizde mutlaka uğramanız gereken bir yerdir. Antik kentleri, mağaraları ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam etmektedir.  Önemli antik kentlerinden biri olan Tynada Antik Kenti Terziler Köyü yakınlarında yer alır. Bina kalıntılarından Helenistik Dönemde kurulduğu düşünülmektedir. Tynada Antik Kentinden günümüze tapınak, bina kalıntıları, yazıtlar ve mezar taşları ulaşmıştır. Timbriada Antik Kenti ise Asartepe civarında bulunmaktadır. İlçe merkezine yakın bir yerde alan bu antik kent büyük bir alana sahiptir. Helenistik Dönemden kalma M.Ö. 2. Yüzyılda basılmış sikkeler bulunmuştur. Bu sikkeler Isparta Müzesinde sergilenmektedir. Eurymedon Kutsal Alanı Eurymedon Tanrısına adanmış bir Açıkhava tapınağıdır. Bu tapınak Roma Döneminde yapılmıştır. Kutsal alanın karşısında mezarlık yer alır. Kutsal alan önüne Roma Döneminde köprü yapılarak kutsal alan ve mezarlık birbirine bağlanmıştır. Roma Köprüsü (Zindan Köprüsü) Aksu ilçe merkezinin 1 km uzağında Zinadan Mağarası nünde Köprüçay üzerinde yer almaktadır. Köprünün kilit taşı üzerinde Eurymedon Tanrısın sakallı büst heykeli vardır. Köprünün yan tarafında ise nehre inen merdiven yer almaktadır.  Zindan Mağarası Zindan Mağarası 765 metre uzunluğa, 8 metre yüksekliğe ve 12 metre genişliğe sahiptir. Zinadan Mağarası Pisidia Döneminde kutsal alan, Bizans Döneminde ise kilise olarak kullanılmıştır. Mağara içinde ilginç sarkıt ve dikitler bulunur. Sorgun Mağarası Aksu ilçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Sorgun Yaylası içinde yer almaktadır. Mağara içerisinde kış ve bahar aylarında kuvvetli bir dere akmaktadır. Mağara içinde akan bu dere Sorgun Mağarasının ağız kısmından akmaktadır. Ayrıca bol su kaynaklarına ve yeşil tabiata sahip olan Solgun Yaylasını da ziyaret edebilirsiniz. Siz de Aksu kiralık ev ilanlarına sitemizde göz atabilirsiniz.  

Aksu Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 Emlakjet bölge raporuna göre Aksu kiralık daire fiyatları ortalama 1.114 Türk Lirasıdır. Dairelerin ortalama alanları ise 40 metrekaredir.

Siz de bu verilerden yaralanarak ilçedeki ev fiyatları hakkında genel bir bilgi sahibi olabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun en iyi eve en kısa sürede sahip olmak için Isparta Aksu kiralık evler ilanlarını sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.