/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aksucancel

Isparta Aksu Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Aksu Kiralık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Aksu kiralık daire ilanlarına bakmadan önce bu yazıyı okumalısınız. Sizler için hazırladığımız bu yazıda bölgenin emlak piyasasından gezilecek yerlerine kadar birçok konuyu derledik.  Aksu, Isparta ilinin bir ilçesidir. İlçe,  Anamas Dağları’nın eteklerinde kurulmuştur. İlçenin yüzölçümünün büyük çoğunluğunu dağlar ve ormanlar kaplar. Sorgun ve Çayır, önemli yaylalarıdır. Karaçam, meşe, titrek kavak, ardıç ağaçlarının oluşturduğu ormanlık ve koruluk alanlarda az sayıda olsa da ıhlamur, diş budak, çınar ve sedir ağaçlarına rastlamak mümkündür. Çalı ve ormanlarla kaplı olan Aksu’nun dağlarında yaban domuzu, kurt, tilki, sincap, sansar, porsuk, gelincik, tavşan oldukça sık görülmektedir.

Aksu Kiralık Daire Arayanlara Gezi Kılavuzu 

Aksu tarihi ve doğal güzellikler açısından son derece zengin bir ilçe olduğundan seyahatlerinizde mutlaka uğramanız gereken bir yerdir. Antik kentleri, mağaraları ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam etmektedir.  Önemli antik kentlerinden biri olan Tynada Antik Kenti Terziler Köyü yakınlarında yer alır. Bina kalıntılarından Helenistik Dönemde kurulduğu düşünülmektedir. Tynada Antik Kentinden günümüze tapınak, bina kalıntıları, yazıtlar ve mezar taşları ulaşmıştır. Timbriada Antik Kenti ise Asartepe civarında bulunmaktadır. İlçe merkezine yakın bir yerde alan bu antik kent büyük bir alana sahiptir. Helenistik Dönemden kalma M.Ö. 2. Yüzyılda basılmış sikkeler bulunmuştur. Bu sikkeler Isparta Müzesinde sergilenmektedir. Eurymedon Kutsal Alanı Eurymedon Tanrısına adanmış bir Açıkhava tapınağıdır. Bu tapınak Roma Döneminde yapılmıştır. Kutsal alanın karşısında mezarlık yer alır. Kutsal alan önüne Roma Döneminde köprü yapılarak kutsal alan ve mezarlık birbirine bağlanmıştır. Roma Köprüsü (Zindan Köprüsü) Aksu ilçe merkezinin 1 km uzağında Zinadan Mağarası nünde Köprüçay üzerinde yer almaktadır. Köprünün kilit taşı üzerinde Eurymedon Tanrısın sakallı büst heykeli vardır. Köprünün yan tarafında ise nehre inen merdiven yer almaktadır.  Zindan Mağarası Zindan Mağarası 765 metre uzunluğa, 8 metre yüksekliğe ve 12 metre genişliğe sahiptir. Zinadan Mağarası Pisidia Döneminde kutsal alan, Bizans Döneminde ise kilise olarak kullanılmıştır. Mağara içinde ilginç sarkıt ve dikitler bulunur. Sorgun Mağarası Aksu ilçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Sorgun Yaylası içinde yer almaktadır. Mağara içerisinde kış ve bahar aylarında kuvvetli bir dere akmaktadır. Mağara içinde akan bu dere Sorgun Mağarasının ağız kısmından akmaktadır. Ayrıca bol su kaynaklarına ve yeşil tabiata sahip olan Solgun Yaylasını da ziyaret edebilirsiniz. Siz de Aksu kiralık ev ilanlarına sitemizde göz atabilirsiniz.  

Aksu Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 Emlakjet bölge raporuna göre Aksu kiralık daire fiyatları ortalama 1.114 Türk Lirasıdır. Dairelerin ortalama alanları ise 40 metrekaredir.

Siz de bu verilerden yaralanarak ilçedeki ev fiyatları hakkında genel bir bilgi sahibi olabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun en iyi eve en kısa sürede sahip olmak için Isparta Aksu kiralık evler ilanlarını sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Aksu Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.