/static/img/logo.svg
search
Isparta Merkezcancel

Isparta Merkez Kiralık Daire

araması için 258 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Isparta Merkez Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Isparta Merkez kiralık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Isparta Merkez ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtabilecek kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Isparta Merkez Kiralık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Isparta Merkez ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Isparta iline bağlıdır. İlçe, Akdeniz Bölgesi’nin kuzey yönünde kalan Göller Bölgesi’nde bulunur. Merkez ilçe, Isparta ilinde bulunan diğer ilçeler ile komşu değildir. İlçenin toplam yüz ölçümü 8.933 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.035 metredir. İlçede görülen doğal bitki örtüsü bozkırdır. Akdeniz Bölgesi’nin en önemli yerlerinden biridir. İlçenin etrafında yer alan konumların bir listesi aşağıda yer almaktadır:

  • İlçenin kuzey ve kuzeybatı yönlerinde Afyonkarahisar ili bulunmaktadır. İlçenin tam kuzey yönünde ise Atabey ve Gönen ilçeleri bulunmaktadır. 
  • İlçenin batı ve güneybatı yönünde Burdur ili bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Antalya ili bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu ve güneydoğu yönlerinde ise Konya ili bulunmaktadır. İlçenin tam doğu yönünde ise Eğirdir ilçesi bulunmaktadır. 

Isparta Merkez Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Isparta Merkez kiralık konut arayanlar için ilçede konumu gereği karasal iklim ile Akdeniz iklimi arasında bir geçiş iklimi görülür. Kış ayları serin ve yağışlı geçerken yaz ayları sıcak ve kurak geçer. İlçenin etrafında bulunan göller, ilçede gözlemlenen hava koşulları üzerinde büyük bir etki gösterir. İlçeye düşen yağışlar genelde kış ve ilkbahar aylarında düşer. En çok yağış Aralık ve Ocak aylarında görülür. Temmuz ve Ağustos ayları ise en kurak aylardır. Eylül sonrasında ise Isparta Merkez ilçesinde yeniden yağış görülmeye başlar. Tam olarak bir Akdeniz iklimi yaşanamamasının sebebi Toros Dağları’nın arka tarafında kalmasıdır. 

İlçe ekonomisi büyük ölçüde tarım sektörüne bağlıdır. Gül ve gül yağı üretimi önemli bir yer tutar. Halıcılık ve kükürt işletmek de ikinci sırada takip etmektedir. İlçede işsizlik oranı oldukça düşüktür. İlçede yapılan tarımsal faaliyetler sonucunda buğday, çavdar, baklagiller ve arpa gibi ürünler elde edilir. Bunlara ek olarak hayvancılık ve ormancılık faaliyetleri de ilçe ekonomisini canlı tutan etmenler arasında bulunur.

Isparta Merkez Kiralık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Isparta Merkez ilçesinde toplam 258.375 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,28’i kadın olup geriye kalan %49,72’lik kesimi erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 senedeki nüfus verilerine göre, ilçede nüfus gidişatı senelerden beri yükseliş göstermektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %2,72 şeklinde tespit edilmiştir. 

Isparta Merkez ilçesine bağlı olan toplam 50 adet mahalle ve 20 adet köy bulunur. Isparta Merkez kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Davraz Mahallesi,
  • Çünür Mahallesi,
  • Faith Mahallesi,
  • Yedişehitler Mahallesi.

Eğer siz de Isparta Merkez Davraz Mahallesi kiralık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Hisseli Tapulu Taşınmaz Nasıl Satılır...

Hisseli Tapulu Taşınmaz Nasıl Satılır...

19 Kasım 2019

TÜİK 2019 Ekim Konut Satış İstatistik...

TÜİK 2019 Ekim Konut Satış İstatistik...

18 Kasım 2019

Bakan Kurum: Dar gelirliye 100 bin ko...

Bakan Kurum: Dar gelirliye 100 bin ko...

15 Kasım 2019

Emlak Vergisinden Kimler Muaf Olacak?

Emlak Vergisinden Kimler Muaf Olacak?

14 Kasım 2019

  Özel Bankalar Konut Kredisi Faiz Or...

Özel Bankalar Konut Kredisi Faiz Or...

13 Kasım 2019

Isparta Merkez Kiralık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.