/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bahçelievlercancel

İstanbul Bahçelievler Kiralık Daire Fiyatları

araması için 256 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Bahçelievler Kiralık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Bahçelievler Kiralık Konut fiyatları 150,00 ile 800.000,00 arasında değişmektedir.
 • İstanbul Bahçelievler Kiralık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
İstanbul Bahçelievler Kiralık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Bahçelievler Kiralık Daire Seçeneklerini İncelerken İşinizi Kolaylaştıracak Bilgiler

 

Bahçelievler, İstanbul İlinin Avrupa Yakasında yer alan ve İstanbul’a bağlı bir ilçedir. Batıdan Küçükçekmece’ye, Güneyden Bakırköy’e, Doğudan Güngören’e ve Kuzeyden de Bağcılar’a komşu olan ilçe 1992 senesinden Bakırköy İlçesinden ayrılarak istanbul’a bağlı ilçe statüsüne gelmiştir. 16.7 kilometre kare yüzölçümüne sahip olan Bahçelievler kiralık daire arayanlar için farklı seçenekler sunuyor. Toplamda 9 adet mahallesi bulunan ilçeden sizde içinize sinen mahallesine ait ilanları inceleyerek en kolay şekilde evinizi seçebilirsiniz.

 

Bahçelievler İlçesinin Mahalleleri Nelerdir?

 

 1. Çobançeşme,
 2. Cumhuriyet,
 3. Kocasinan,
 4. Soğanlı,
 5. Fevziçakmak,
 6. Zafer,
 7. Şirinevler,
 8. Siyavuşpaşa ve
 9. Yenibosna

 

1950’li yıllara kadar ilçenin bulunduğu yerde Yenibosna ve Kocasinan köyleri bulunuyorken, günümüzde İstanbul’un Bahçelievler ilçesine bağlı herhangi bir bucak veya köy bulunmamaktadır. Komşu ilçelerde olduğu gibi Bahçelievler’in nüfusu da 1960’lı yıllardan sonra hızlı bir şekilde gelişim ve artış gösterdi. 1960 senesinde 8.500 olarak belirlenen nüfus, aradan 5 yıl geçtikten sonra 1965 senesine gelindiğinde 20.881’e çıkmış ve 1975 senesinde de nüfus 100 bini aşmıştır.

 

Güneyde Bakırköy, doğuda Güngören, Batıda Küçükçekmece ve kuzeyde de Bağcılar ilçeleri ile çevrili olan Bahçelievler; İstanbul’un Avrupa Yakasında ve eski E-5 yani 0-1 karayolunun kuzeyinde konumlanmaktadır. İlçenin doğusundaki mevcut sınırı Çırpıcı Deresi belirlerken, batısındaki sınırı ise Ayamama Deresi belirlemektedir. Bahçelievler İlçesi denize doğru uzanmakta olan derelerin oluşturdukları tepe ve vadilerin üzerinde bulunmaktadır. İstanbul Bahçelievler kiralık daire seçeneklerini merak edenler sayfada yer alan ilanları inceleyebilirler.

 

Tavukçu Deresi ile Yenibosna Deresi arasında Kocasinan yerleşimi, Batıdaki Almama Deresi arasında Yenibosna yerleşimi ve doğudaki Çırpıcı Deresi ile Tavukçu Deresi arasında Bahçelievler İlçesinin yerleşimi bulunmaktadır. 1674 hektarlık bir alanı kaplamakta olan ilçenin Atatürk Hava Limanı’na ve tarihi yarımadaya olan yakınlığı sebebi ile gelişmeye de oldukça açıktır. Bu sebeple Bahçelievler kiralık daire ve satılık daire seçenekleri ile de her geçen gün daha fazla ön plana çıkan ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

 

Bahçelievler ilçesinin geçmişini biraz incelediğimiz zaman, yerleşimin Bizans Döneminde başlandığı elde edilen tarihi kalıntılardan anlaşılmaktadır. Osmanlı Döneminde ise Osmanlının ilk başkenti sayılan Edirne ile İstanbul arasındaki yol güzergahında bulunması nedeniyle sokak isimlerinden anlaşılacağı üzere örneğin Eski Edirne Yolu veya yol üzerinde rastlanan köprülerden Çobançeşme Ayamama Deresi üzerinde yapılan Mimar Sinan Köprüsü ve çeşme, Soğanlı’da bulunan halen yolun altında kalmış çeşme gibi kalıntılardan iki başkent ve Avrupa ile olan ilişkilerde önemli bir yer tuttuğu anlaşılmaktadır.

 

Bahçelievler’in Ekonomik Durumu

 

Günümüzde giderek sanayi tesislerinin artmaya başladığı Bahçelievler’de tarihin eski dönemlerinde tarım alanı olarak değerlendirildiği biliniyor. Ancak günümüzde ise bu özelliğinden eser kalmamış durumda. Her geçen gün ilçedeki imalat sanayindeki çalışmaları oranı artmaktadır. Ömür Yoğurt, Pesi Cola ve Coca-cola gibi hem Türkiye hem de Dünya pazarına hizmet eden sanayi tesisleri de Bahçelievler ilçesinin ekonomik yapısına katkı sağlıyor. İş imkanı açısından da tercih edilen Bahçelievler sahibinden kiralık daire veya emlakçıdan kiralık daire seçenekleri ile ön plana çıkıyor. Sizde dilerseniz ilanlarımızı inceleyerek en uygun evi bulabilir ve ilçenin iş imkanlarından yararlanabilirsiniz.

 

Bahçelievler İlçesinin Tarihi ve Kültürel Zenginlikleri

 

Bahçelievler’de hem kültürel hem de tarihi açıdan sayılabilecek çok sayıda değer mevcut. Bunların başında ise Çobançeşme, Havuzlu Köşk ve Viran Sarayı görülmeye değer olan yapılar arasında ilk sırada yer alıyor. Altı kemerli 38 metre uzunluğunda yontma taşlardan yapılan Çobançeşme Köprüsü Doğu Roma İmparatorluğu dönemine ait bir köprüdür. Bahçelievler İlçesinin görülmeye değer diğer bir yapısı olan Havuzlu Köşk ise Milli Egemenlik Parkının içinde bulunuyor. 16. Yüzyıl Osmanlı sivil mimarlığının özelliklerini yansıtan köşk adını Siyavuşpaşa‘dan almış. Yine görülmeye değer yapılardan olan Viran Sarayı ise Yenibosna Merkez Mahallesinde yer alıyor. Osmanlı Dönemine ait olan Viran Sarayı adını Bosna kentinden almış. Sizde bu yapılara yakın emlakçıdan veya sahibinden Bahçelievler kiralık daire seçeneklerimizi inceleyerek aradığınız evi bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.