/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kaleiçi Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Çatalca Kaleiçi Mahallesi Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Kaleiçi Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Kaleiçi Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Çatalca Kaleiçi Mahallesinin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Kaleiçi Mahallesinde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Kaleiçi Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Kaleiçi Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Çatalca ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Avrupa Yakasında konumlanmıştır. Kaleiçi Mahallesi’nin etrafında Silivri, Başakşehir ve Avcılar gibi semtler bulunmaktadır. Mahalle, Marmara Denizine yakın bir konumda bulunmaktadır. Kaleiçi Mahallesinin içinden Karasu Deresi geçmektedir. 

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler bulunmaktadır. Küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketler de mevcuttur. Kaleiçi Mahallesinde pek çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu eğitim kurumlarının arasında Turkuaz Koleji, Çatalca Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yer almaktadır. Çatalca Cemevi, mahallede bulunan dinî mekânlardandır. Çatalca Toplum Sağlığı Merkezi, bu mahallede bulunmaktadır. Çatalca İlçe Emniyet Müdürlüğü de Kaleiçi Mahallesinde konumlanmış olan önemli idari binalardan bir tanesidir.

Kaleiçi Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Çatalca kiralık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Kaleiçi Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Kaleiçi Mahallesi, D-020 numaralı karayolu hattına yakın bir yerde konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Çatalca – Yenibosna Metro: 401 numaralı otobüs hattı.

Kaleiçi Mahallesinin içinde ya da etrafında bulunan toplu taşıma duraklarından bazılarının bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi durağı,
  • Gökçeali İstasyonu durağı.

Kaleiçi Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kaleiçi Mahallesinde toplam 1.858 kişi yaşamaktadır. Mahallede ortalama bir ev 100 metrekaredir. Ortalama bir Kaleiçi kiralık ev 1.869 Türk Lirasıdır.

İstanbul Çatalca sahibinden kiralık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Çatalca Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.