KAPAT

Eyüp Kiralık Daire

araması için 335 ilan bulundu
Görünüm:
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Eyüp Kiralık Daire Seçiminde Yol Gösteren İlçe Rehberi

 

Eyüp kiralık daire arayanlar, ilçenin genel özellikleri ve mahallerinin neler olduğu hakkında daha detaylı bilgi alarak çok daha doğru bir seçimde bulunabiliyor. Bu sebeple Emlakjet ailesi olarak Eyüp hakkında ki tüm detayları sizler için araştırdık ve Eyüp İlçe Rehberini oluşturduk. Eyüp’ün hangi ilçeler ile komşu olduğu, tarihçesi, mahalleleri ve ulaşım imkanı gibi konular yaşayacağınız yeri seçerken önemlidir. Bu sebeple Eyüp İlçe Rehberimize ilçenin komşularının hangileri olduğu ile başlıyoruz.

 

Eyüp, Çatalca Yarımada’sında ve İstanbul Metropolitan Alanı’nın Batı yakasında bulunuyor. Eyüp ilçesinin doğusunda Sarıyer, Kağıthane ve Şişli, güneyinde Fatih ve Zeytinburnu, güneydoğusunda Beyoğlu, batısında ve kuzeybatısında Gaziosmanpaşa, güneybatısında da Bayrampaşa İlçeleri bulunmaktadır. Eyüp kiralık daire arayanlar, sırf komşu ilçelerinden dolayı da tercihlerini bu ilçeden yana kullanabiliyor. Toplamda 242 kilometre karelik bir yüzölçümüne sahip olan Eyüp, Haliç’in son bulduğu noktadan başlayan ve kuzeyde Karadeniz kıyılarına kadar uzanan geniş bir alan üzerinde yer alıyor.

 

Kentin mekânsal oluşumunda hem tarihsel hem de coğrafi açıdan bulunduğu yerin önemi oldukça büyüktür. Eyüp ilçesi; iklimi, topoğrafik yapısı, verimli toprakları, suya ulaşım kolaylığı sebebi ile çok uzun yıllar öncesinde de dahil olmak üzere günümüzde insanların yaşaması ve yerleşmesi açısından cazip olan bir ilçedir. Eğer sizlerde yaşamak için bu ilçeyi tercih edenlerdenseniz emlakçıdan veya sahibinden Eyüp kiralık daire seçeneklerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Eyüp Kiralık Daire Ararken Tercih Edebileceğiniz Mahalleler

 

Eyüp kiralık daire seçeneklerini incelemeden önce hangi mahallerinin olduğunu öğrenerek daha kolay bir tercihte bulunabilirsiniz.

 

Eyüp ilçesinin mahalleleri nelerdir?

 

·       Akşemsettin Mahallesi,

·       Ağaçlı Mahallesi,

·       Alibeyköy Mahallesi,

·       Akpınar Mahallesi,

·       Çiftalan Mahallesi,

·       Çırçır Mahallesi,

·       Düğmeciler Mahallesi,

·       Defterdar Mahallesi,

·       Emniyettepe Mahallesi,

·       Eyüp Merkez Mahallesi,

·       Esentepe Mahallesi,

·       Göktürk Merkez Mahallesi,

·       Güzeltepe Mahallesi,

·       İhsaniye Mahallesi,

·       Işıklar Mahallesi,

·       İslambey Mahallesi,

·       Karadolap Mahallesi,

·       Mithatpaşa Mahallesi,

·       Mimarsinan Mahallesi,

·       Nişancı Mahallesi,

·       Pirinççi Mahallesi,

·       Rami Yeni Mahallesi,

·       Odayeri Mahallesi,

·       Rami Cuma Mahallesi

·       Silahtarağa Mahallesi,

·       Sakarya Mahallesi ve

·       Topçular Mahallesi

 

Toplamda 28 adet mahalleye sahip olan ilçede; Nişancı, Silahtarağa ve İslambey gibi mahalleler daha fazla ön plana çıkmaktadır. Sizlerde Eyüp İslambey kiralık daire seçeneklerimizi ve diğer tüm Eyüp ilçesinin mahallelerine ait kiralık daire seçeneklerimizi inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Eyüp tarihi Haliç doğal su yolunun üzerinde bulunması ile de ön plana çıkan bir ilçedir. Eyüp ilçesinin sınırları içerisinde Kağıthane ve Alibeyköy dereleri geçiyor ve bu dereler Haliç’e dökülüyor. 50 kilometre uzunluğa sahip olan derenin üzerinde Alibey Barajı bulunuyor. Haliç’in eski zamanlarda güzel koyları, yeşil tepeleri ve temiz suları ile son derece güzel bir yer olduğu bilinmektedir. Bu sebeple Eyüp sadece politik, ekonomik ve kurumsal bir olgu olmayıp aynı zamanda tarihsel gelişim süreci içerisinde oluşan mimari bir fenomen ilçe de olmuştur. Sizde yaşamak için tercihinizi bu ilçeden yana kullanmak istiyorsanız, Eyüp kiralık daire seçeneklerimizi inceleyerek aradığınız kriterlerdeki evi hemen bulabilirsiniz.

 

Eyüp Kiralık Daire Fiyatları

 

Eyüp yaşanmışlıkları, tarihi, dereleri ve mahalle seçenekleri ile sizlere ap ayrı seçenekler sunuyor. Eyüp kiralık daire fiyatları da seçim yapacağınız mahalleye ve semte göre değişiklik gösterebiliyor. Dilerseniz listeleme sayfamızda yer alan Eyüp kiralık ev seçeneklerini inceleyerek hem daire özelliklerini hem de fiyatlarını görebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Devamını oku
Aradığın bölgenin çevresinde neler olduğunu hemen keşfet.
HARİTADA ARA

Eyüp kiralık daire fiyatları

İstanbul Eyüp ilçesinde bulunan 335 ilandan size en uygun kiralık daire ilanları Emlakjet’te! Bu sayfada gördüğünüz ilanların, m2 fiyatları 9 TL ile 38 TL arasında değişmektedir. Eyüp kiralık daire ilanlarını sahibinden veya emlakçıdan olacak şekilde filtreleyebilir, fiyat ve özelliklerini kıyaslayabilirsiniz.