Emlakjet

Sarıyer Baltalimanı Mahallesi Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Baltalimanı Mahallesicancel
Sarıyercancel
İstanbulcancel
homeInfo
Arama kriterlerinize uygun başka ilan bulamadık. Kriterlerinize benzer ilanlara göz atabilirsiniz.
Benzer İlanlar

Baltalimanı Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Baltalimanı Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız; böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı hizmet etmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Baltalimanı Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Baltalimanı Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Baltalimanı Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Baltalimanı Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Sarıyer ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda konumlanmıştır. Baltalimanı Mahallesi’nin etrafında Beşiktaş, Alibeyköy ve Beyoğlu civarı ilçeler bulunmaktadır. Mahallenin hemen yanında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bulunmaktadır.

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahalle içerisinde pek çok sayıda eğitim kurumu mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının arasında Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi ve Hacı Mehmet Şalgamcıoğlu Ortaokulu yer almaktadır. Fatih Sultan Mehmet Cami, mahallede bulunan dinî mekânlar arasında bulunmaktadır. Mahallede bulunan İlhan Selçuk Parkı, bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkıda bulunmaktadır. Baltalimanı Japon Bahçesi bu mahallede konumlanmıştır.

Baltalimanı Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Baltalimanı Mahallesi sahibinden kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Baltalimanı Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Baltalimanı Mahallesi, E80 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir: 

  • Levent / Boğaziçi Üniversitesi – Hisarüstü Metro Hattı: M6 kodlu metro hattı,
  • İstinye Dereiçi – Taksim: 40T kodlu otobüs hattı,
  • Bahçeköy – Taksim: 42T kodlu otobüs hattı,
  • Fatih Sultan Karayolları – Şişli: 59K kodlu otobüs hattı,
  • Fatih Sultan Mehmet – Şişli: 59N kodlu otobüs hattı.

Baltalimanı Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Baltalimanı Mahallesi’nde toplam 5.035 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir ev 98 metrekaredir. Ortalama bir Baltalimanı Mahallesi sahibinden kiralık ev 1.945 Türk lirasıdır.

İstanbul Sarıyer Baltalimanı Mahallesi sahibinden kiralık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Eylül 2023

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

18 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.