Emlakjet

Sarıyer Tarabya Mahallesi Kiralık Daire

araması için 20 ilan bulundu
search
Tarabya Mahallesicancel
Sarıyercancel
İstanbulcancel

Tarabya Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Tarabya Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız; böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı hizmet etmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Tarabya Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Tarabya Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Tarabya Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Tarabya Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Sarıyer ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda konumlanmıştır. Tarabya Mahallesi’nin etrafında Beşiktaş, Alibeyköy ve Beyoğlu civarı ilçeler bulunmaktadır. Mahallenin Marmara Denizi’ne kıyısı vardır.

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahalle içerisinde pek çok sayıda eğitim kurumu mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının arasında Tarabya İngiliz Okulları ve Alparslan İlkokulu ve Ortaokulu yer almaktadır. Tarabya Merkez Cami, mahallede bulunan dinî mekânlar arasında yer almaktadır. Şalcıkır Parkı, mahallenin daha yeşil bir alan olmasına katkı sağlamaktadır. Çin Konsolosluğu bu mahallede konumlanmıştır. Mahallede Tarabya Polis Karakolu yer almaktadır.

Tarabya Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Tarabya Mahallesi sahibinden kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Tarabya Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Tarabya Mahallesi, E80 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir: 

  • Eminönü – Kulaksız: M2 kodlu metro hattı,
  • Rumelikavağı – Hacıosman Metro: 25A kodlu otobüs hattı,
  • Sarıyer – Beşiktaş: 40B kodlu otobüs hattı,
  • Bahçeköy – Taksim: 42T kodlu otobüs hattı.

Tarabya Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Tarabya Mahallesi’nde toplam 17.871 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir ev 130 metrekaredir. Ortalama bir Tarabya Mahallesi sahibinden kiralık ev 2.750 Türk lirasıdır.

İstanbul Sarıyer Tarabya Mahallesi sahibinden kiralık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

Tarabya Kiralık Daire

İstanbul'un prestijli semtlerinden biri olan Tarabya, kiralık daire seçenekleri ile boğaz manzarası ve lüks yaşamın imkanlarını sunmaktadır. Genellikle denize yakın veya deniz manzaralı daireler tercih edilmektedir. Tarabya'nın kafe ve restoranları, sahil yolu ve sosyal olanakları, yaşamı daha keyifli kılmaktadır.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.