Emlakjet

Sarıyer Zekeriyaköy Mahallesi Kiralık Daire

araması için 30 ilan bulundu
search
Zekeriyaköy Mahallesicancel
Sarıyercancel
İstanbulcancel

Zekeriyaköy Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Zekeriyaköy Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız; böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı hizmet etmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Zekeriyaköy Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Zekeriyaköy Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Zekeriyaköy Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Zekeriyaköy Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Sarıyer ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda konumlanmıştır. Zekeriyaköy Mahallesi’nin etrafında Beşiktaş, Alibeyköy ve Beyoğlu civarı ilçeler bulunmaktadır. Mahallede bulunan evler genellikle siteler halinde toplanmış bir haldedir.

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahalle içerisinde pek çok sayıda eğitim kurumu mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının arasında La Fontaine Masal Evi Anaokulu, Zekeriyaköy İlkokulu ve Ortaokulu ile British International School yer almaktadır. Aygaz Parkı, mahallenin daha yeşil bir alan olmasına katkı sağlamaktadır. Acıbadem Zekeriyaköy Tıp Merkezi’nin bu mahalle sınırları içerisinde olması, konut seçimi sırasında önemli bir avantaj oluşturmaktadır.

Zekeriyaköy Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Zekeriyaköy Mahallesi sahibinden kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Zekeriyaköy Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Zekeriyaköy Mahallesi, 0-6 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir: 

  • Hacıosman Metro – Rumelifeneri: 150 kodlu otobüs hattı,
  • Sinpaş Sitesi / Sarıyer – 4. Levent Metro: 41 kodlu otobüs hattı.

Zekeriyaköy Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Zekeriyaköy Mahallesi’nde toplam 19.896 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir ev 220 metrekaredir. Ortalama bir Zekeriyaköy Mahallesi sahibinden kiralık ev 4.658 Türk lirasıdır.

İstanbul Sarıyer Zekeriyaköy Mahallesi sahibinden kiralık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Eylül 2023

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

18 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.