/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İsmetpaşa Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi Kiralık Daire

araması için 8 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

İsmetpaşa Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

İsmetpaşa Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız; böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı hizmet etmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; İsmetpaşa Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini İsmetpaşa Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

İsmetpaşa Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

İsmetpaşa Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Sultangazi ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda konumlanmıştır. İsmetpaşa Mahallesi’nin etrafında Gaziosmanpaşa ve Eyüpsultan ilçeleri bulunmaktadır. 

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahallede pek çok sayıda eğitim kurumu da mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının Aksa Koleji, Fevzi Kutlu Kalkancı İlkokulu ve Sultangazi İsmetpaşa İlkokulu bulunmaktadır. Akşemsettin Cami ve Hülafi-yi Raşidin Cami, mahallede bulunan dinî mekânlar arasında yer almaktadır. Mahalle içerisinde bulunan Dudayev Parkı, bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkı sağlamaktadır. Bahat Hastanesi’nin bu mahalle sınırları içerisinde olması, konut seçimi sırasında önemli bir avantaj oluşturmaktadır.

İsmetpaşa Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

İsmetpaşa Mahallesi sahibinden kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, İsmetpaşa Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. İsmetpaşa Mahallesi, E80 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede bulunan toplu taşıma alternatiflerinin bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

  • Arnavutköy – Eminönü: 336 kodlu otobüs hattı,
  • Mescidiselam – Beşiktaş: 36L kodlu otobüs hattı,
  • Yunus Emre Mahallesi – Fenertepe: 78C kodlu otobüs hattı,
  • Kayabaşı Kiptaş – Mecidiyeköy: 79KM kodlu otobüs hattı.

İsmetpaşa Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, İsmetpaşa Mahallesi’nde toplam 54.619 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir ev 100 metrekaredir. Ortalama bir İsmetpaşa Mahallesi sahibinden kiralık ev 987 Türk lirasıdır.

İstanbul Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi sahibinden kiralık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Sultangazi Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.