/static/img/logo.svg
search
İstanbulcancel

İstanbul Sahibinden Kiralık Daire

araması için 370 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İstanbul Sahibinden Kiralık Daire Ararken Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin ekonomik açıdan en önemli ili olan İstanbul Dünyanın da 34. Büyük ekonomiye sahip olan İlidir. Ayrıca İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ili ve belediye sınırları göz önünde bulundurularak yapılan sıralamaya göre de Avrupa'nın en fazla nüfusa sahip olan şehridir. Türkiye’nin en popüler illeri arasında yer alan İstanbul sahibinden kiralık daire ve emlakçıdan kiralık daire seçenekleri ile de ön plana çıkıyor. Sizde ilanlarımızı inceleyerek bu eşsiz ilin istediğiniz ilçesinde yaşam alanınızı oluşturabilirsiniz.

 

İstanbul İli, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Türkiye'nin kuzeybatısında ve Haliç’i de çevreleyecek konumda kurulmuştur. Üç tarafı Haliç, Marmara Denizi ve Boğaziçi’nin sardığı bir yarımada üzerinde kurulmuş olan İstanbul’un batıdaki sınırını da İstanbul Surları oluşturmaktadır. İstanbul İli Avrupa ve Asya olmak üzere iki kıtayı birbirine birleştiren bir şehirdir. Asya bölümüne Anadolu Yakası, Avrupa’daki bölümüne de Rumeli Yakası veya Avrupa Yakası denilmektedir. Büyüme ve gelişim süreci içerisindeyken surların daha batıya ilerletilmesi ile 4 defa inşa edilen ve genişletilen şehrin toplamda 39 adet ilçesi ve büyükşehir belediyesi ile birlikte de 40 adet belediyesi bulunuyor. Dilerseniz emlakçıdan veya sahibinden kiralık daire İstanbul Anadolu yakası veya Avrupa Yakasına ait ilanlarımızı inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

 

İstanbul Sahibinden Kiralık Daire Arayanlar İçin İlin İklim Özellikleri

İstanbul’da kışları yağışlı, soğuk ve bazen karlı, yazları da nemli ve sıcak geçmektedir. Nem olduğu için hava soğuk olduğundan daha soğuk, sıcak olduğundan da daha sıcak hissedilmektedir. En soğuk ayları Ocak ve Şubat Ayları olup, ortalama sıcaklık 5 °C’dir. En sıcak ayları ise Ağustos ve Temmuz Ayları olup, ortalama sıcaklık derecesi 23 °C’dir. İstanbul ilinde yıllık ortalama sıcaklık derecesi ise 13,7 °C’dir. Günümüze kadar en yüksek hava sıcaklığı 2000 yılının 12 Temmuz gününde 40.5 °C, en düşük hava sıcaklığı da 1929 senesinin 9 Şubat Gününde -16.1 °C olarak kayıtlara geçmiştir.

 

İstanbul Sahibinden Kiralık Daire Arayanlar İçin İlin Şehir Panoraması

İstanbul İlinde toplam 39 adet ilçe bulunuyor. Bu ilçelerin 14 adedi Anadolu Yakasında, 25 adedi de Avrupa Yakasında yer almaktadır. İstanbul İline ait ilçeler üç ana bölgeye ayrılıyor. Eski İstanbul’un tarihi yarımadası olan Eminönü ve Fatih 15. Yüzyılın İstanbul’unu oluşturmakta idi. Haliç bu bölgenin kuzey kıyılarında yer alıyor ve Batıda yer alan İstanbul Surlarına kadar uzanıyor. Doğuda Boğazın girişi ve Güney sırını da Marmara Denizi oluşturuyor. Haliç’in tam kuzeyinde yer alan Beşiktaş ve Beyoğlu ilçeleri tarih açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan ilçelerdir. İstanbul Boğazı kıyıları boyunca Bebek ve Ortaköy gibi eski ve lüks semtlerin birbirlerini takip ettiği, son Osmanlı Padişahlarının Dolmabahçe Sarayı’nın yer aldığı Kabataş’ın bulunduğu sahibinden kiralık daire İstanbul Avrupa Yakası seçenekleri için ilanlarımızı inceleyerek hayal ettiğiniz eve kavuşabilirsiniz.

 

Eski zamanlarda birer şehir olan Üsküdar ve Kadıköy, zaman içerisinde değiştirilmiş ve İstanbul’un ilçeleri olarak belirlenmiştir. Anadolu Yakasının en eski iki ilçeleri olan Kadıköy ve Üsküdar, günümüze gelene kadar hem iş sahası açısından büyük öneme sahip olmuşlar hem de birçok çağdaş yerleşim alanlarına ev sahipliği yapmışlar ve yapmaya da devam etmekteler. İstanbul ilinin tarihi semtlerinden kuzeye ve batıya doğru gidildikçe gözle görülür bir farklılaşma dikkatleri çeker. En yüksek ofis binaları ve gökdelenler Anadolu Yakası’nda Kozyatağı mahallesi ile Kadıköy İlçesinde toplanırken, Avrupa Yakası’nda ise Mecidiyeköy, Maslak ve Levent ilçelerinde toplanmaktadır. Son yıllarda Anadolu Yakasında Ümraniye İlçesi de gelişim açısından hızlı bir şekilde dikkatleri üzerine çekmeye başlayan bir ilçedir. Emlakçıdan veya sahibinden kiralık daire Ümraniye seçeneklerini de listeleme sayfamızdan inceleyerek tercihinizi bu ilçeden yana kullanabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlak Haberleri
İmar Barışı Ödemeleri İçin Son Haftay...

İmar Barışı Ödemeleri İçin Son Haftay...

25 Haziran 2019

İMSAD 2019 Mayıs Verileri Açıklandı

İMSAD 2019 Mayıs Verileri Açıklandı

24 Haziran 2019

Ziraat Bankası Enflasyon Endeksli Kon...

Ziraat Bankası Enflasyon Endeksli Kon...

21 Haziran 2019

Dekar Yapı Kıyıbahçe Projesinde Satış...

Dekar Yapı Kıyıbahçe Projesinde Satış...

20 Haziran 2019

Elite Concept Projesinde Satışlar Dev...

Elite Concept Projesinde Satışlar Dev...

19 Haziran 2019

İstanbul Sahibinden Kiralık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.