/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Foçacancel

İzmir Foça Kiralık Daire

araması için 37 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Foça Kiralık Daire Arayışında Olanlar İçin İlçe Rehberi 

Foça kiralık daire hakkında genel bilgilere ulaşabilmeniz için günler süren araştırmalara gerek yok. Emlakjet ekibi olarak daire arayışınızda sizlere yol gösterebilmek adına daire aradığınız ilçe ile ilgili olarak bilmeniz gereken tüm bilgileri sizler için araştırdık. İzmir’in kuzeyinde yer alan Foça ilçesi bir sahil kasabasıdır. Antik Çağ’da bir İyon yerleşimi olarak ortaya çıktığı dönemde bölgenin denizinde yaşayan foklardan dolayı Phokaia ismini almış olup, günümüze Foça olarak gelmiştir. İzmir iline 70 kilometrelik bir karayolu ile bağlanan ilçe, üç tarafı denizle çevrili bir yarımada üzerine kurulmuştur. Foça ilçesi 13. Yüzyılda Çakabey tarafından alınarak önce Çakabey yönetimine ardından da Saruhanoğulları Beyliği’nin yönetimi altına girmiştir.

 

1455’te Osmanlı Padişahı II. Mehmed tarafından Osmanlı topraklarına katılan ilçe Türk tarihi açısından da oldukça önemlidir. Foça kiralık daire arayan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken, karşısında yer alan İncir, Fener Adaları ve Orak Foça ilçesinin doğal bir liman olmasını sağlamıştır. Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Foça ilçesi bu sebeple arkeolojik anlamda önemli bir merkez haline gelmiştir. 1950’lerden günümüze kadar yapılmakta olan kazılarda Helenistik Dönemi’nden kalma, Athena Tapınağı ve Kutsal Alanı, Liman Kutsal Alanı ile Pers Anıt Mezarı bulunmuştur. Yapılan bu çalışmalarla birlikte bölgenin turistik değeri artmış olup Eski Foça günlük kiralık ev arayan vatandaşların sayısında da bir artış gözlemlenmiştir.

 

Foça Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

İzmir’e bağlı 28 ilçe merkezinden biri olan Foça’nın doğusunda Menemen kuzeyinde Çandarlı, batısında Ege Denizi, güneyde ise İzmir Körfezi yer almaktadır. Toplam yüzölçümü 228 kilometre olan ilçenin yüzde 8,9’u mera, 4,7’si yerleşim yeri, yüzde 50,6’sı orman, yüzde 21’i tarım ve yüzde 14’ü diğer alanlar olarak tespit edilmiştir. Foça kiralık daire arayan vatandaşların tercih edebileceği bölgede 16 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Fevzipaşa Mahallesi, Hacıveli Mahallesi, Ilıpınar Mahallesi İsmetpaşa Mahallesi, Kazım Dirik Mahallesi, Kemal Atatürk Mahallesi, Koca Mehmetler Mahallesi, Kozbeyli Mahallesi, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi, Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi, Yenibağarası Mahallesidir. Bu mahallelerin yanı sıra bölgeye 22 kilometrelik uzaklıkta bulunan Yenifoça Gencelli kiralık ev arayan vatandaşların sayısı da oldukça fazladır.

 

İzmir Foça Kiralık Daire Arayanlar İçin Konut Kira Piyasası

Foça ilçesinde konut arayan vatandaşların öncelikli olarak bölgesel dağılımı iyi bir şekilde araştırması gerekmektedir. Bölgede daire ortalama alanı 85 metrekare olarak belirlenirken, metrekare başına düşen birim fiyat 16 TL olarak tespit edilmiştir. İzmir Foça kiralık daire fiyatları ortalaması 1.363 TL olarak tespit edilirken, konut tipine göre dağılım ise şu şekildedir:

 

 • 1+1: 60 metrekare - 980 TL
 • 2+1: 80 metrekare - 1.200 TL
 • 3+1: 100 metrekare - 1.622 TL
 • 4+1: 138 metrekare - 2.916 TL

 

İzmir Foça Kiralık Daire Arayanlar İçin Sağlık Ve Eğitim Bilgisi

Eğitim anlamında gelişmiş kabul edebileceğimiz ve zengin seçeneklere sahip Foça ilçesinde, 4 adet ilköğretim okulu, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri, Dokuz Eylül Üniversitesinin Turizm Fakültesi, Anadolu Lisesi ile lise bulunmaktadır. Bölgedeki okuma yazma oranı yüzde 95’in üzerindedir. Zengin eğitim seçeneklerinin yanı sıra Foça kiralık daire arayan vatandaşların burada yaşamaya karar verdikleri zaman kolaylıkla ulaşabileceği bir adet devlet hastanesi bulunmaktadır. Hastane hizmetinin yanı sıra, Yenifoça, Gerenköy, Ilıpınar ve Bağarası'nda aile sağlığı merkezleri ve yine Yenifoça'da 112 acil istasyonu ile Menemen Devlet Hastanesi'nin semt polikliniği bulunmaktadır. İzmir Foça ilçesinde oturmak istiyorsanız hemen emlakçıdan ya da sitemizden Eski Foça kiralık ev fiyatları araştırması yapabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Foça Kiralık Daire
İzmir Foça Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • İzmir Gaziemir Beyazevler Mahallesi Kiralık Daire
 • İzmir Gaziemir Kiralık Daire
 • İzmir Güzelbahçe Yelki Mahallesi Kiralık Ev
 • İzmir Güzelbahçe Kiralık Ev
 • İzmir Karabağlar Ali Fuat Cebesoy Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.