/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Menderescancel

İzmir Menderes Kiralık Daire

araması için 30 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Menderes Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Menderes kiralık daire tercihinde bulunacaklar için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, ilçenin demografik yapısından, mahallelerine kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Menderes, Türkiye’nin en gelişmiş üçüncü ili olan İzmir’in güney hattında yer alan bir ilçesidir. Kent merkezinden 20 kilometre uzakta kurulan Menderes’in toplam yüzölçümü 777 kilometrekaredir. İlçenin denizden yüksekliği ise yaklaşık 110 metre olarak hesaplanmıştır. İlçenin kuzeyinde İzmir’in en kalabalık ilçesi olan Buca, Gaziemir, Narlıdere ve Güzelbahçe, doğusunda Torbalı, batısında Seferihisar, güneyinde ise Selçuk ilçeleri yer almaktadır. İlçe aynı zamanda güney kısmında Ege Denizi ile çevrilidir. İlçe, çok uzun yıllar boyunca Cumaovası olarak bilinmiştir. 1989 yılında, ilçe sınırları içerisinde yer alan havaalanının ismi Adnan Menderes olarak değiştirilince, bölgede Menderes ismini almıştır. 

 

Menderes Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomisi 

Menemen kiralık konut düşünen bir kişinin, ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olması son derece önemlidir. Menderes ilçesinin ekonomisindeki başat ekonomik faaliyet tarım ve hayvancılıktır. Yerel halkın önemli bir bölümü arpa, buğday, tütün üretir. Son zamanlarda seracılık ve narenciye üretimi de bir hayli gelişmiştir. Tüm bunların dışında ilçede, sanayi kuruluşlarının sayısı son on yılda hızlı bir şekilde artmıştır. Bölgede, irili ufaklı birçok imalathane ve tesis bulunmakta, üç büyük fabrikada büyük bir istihdam potansiyeli yaratmaktadır. İlçenin idari kuruluşları tarafından, turizm faaliyetleri de desteklenmektedir. 40 kilometrelik sahil şeridine sahip olan Menderes ilçesinde, çok sayıda turistik tesis de bulunmaktadır. Son yirmi yılda, ilçe çok yoğun bir şekilde göç almıştır. Bu durum, yerel yöneticilerin dikkatini bu yerleşim bölgesinde yoğunlaştırmasını sağlamıştır. 

 

Menderes Kiralık Daire Bakanlara Mahalle Bilgisi 

Menderes ilçesi, 01 Şubat 2019 yılında yayınlanan TÜİK Raporu’na göre  93.796 kişilik bir nüfusa sahiptir. Bu hali ile ilçe, İzmir’in en kalabalık 16. yerleşim merkezidir. Bölge popülasyonunun %49.55’i kadın, geriye  kalan %50. 45’i erkektir. Özdere, Gümüldür, Oğlananası, Değirmendere ve Görece ilçenin dört önemli beldesidir. Menderes kiralık ev düşünenler, araştırmalarını ilçenin en gelişmiş ve en kalabalık on mahallesinden birinde sürdürebilirler:

 

 • Kemalpaşa Mahallesi 
 • Cüneytbey Mahallesi 
 • Kasımpaşa Mahallesi 
 • Çukuraltı Mahallesi 
 • Mithat Paşa Mahallesi 
 • Gölcükler Mahallesi 
 • Gazipaşa Mahallesi 
 • Gümüldür Fevzi Çakmak Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi 
 • Barbaros Mahallesi 

 

Listenin altıncı sırasında yer almasına rağmen Gölcükler Mahallesi 4.824 kişilik nüfusu ile, ilçenin en hızlı gelişen yerleşim merkezlerinden biridir. Bu sebeple Menderes Gölcükler kiralık ev tercih edenlerin sayısı, son zamanlarda ciddi bir artış göstermiştir. 

 

Menderes Kiralık Daire Fiyat Bilgisi 

Eğer Menderes kiralık daire arayışınızı mutlu bir sonla bitirmek isterseniz, sitemiz üzerinden ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya İzmir Menderes kiralık villa gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 63.811 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 3.19’dur. Menderes’te kiralık evler ortalama 120 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Ortalama birim kira ise 9 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Dolayısı ile Menderes kiralık konut tercih etmeyi düşünen bir kişinin yaklaşık 1078 Türk Lirası kira bedeli ödemesi gerekecektir. Bu noktada, kira bedelinin tercih edilen konut tipi ile lokasyondan etkileceğinin altını çizmekte yarar vardır. Örneğin İzmir Menderes Görece kiralık evler ortalama 980 Türk Lirası kira bedeline sahiptir. Konut tipine göre ise kira bedelleri aşağıdaki gibi değişmektedir : 

 

 • 1+1, 65metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 850 Türk Lirası 
 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 926 Türk Lirası
 • 3+1, 135  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1157  Türk Lirası
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Menderes Kiralık Daire
İzmir Menderes Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • İzmir Menemen 30 Ağustos Mahallesi Kiralık Daire
 • İzmir Menemen Mermerli Mahallesi Kiralık Daire
 • İzmir Menemen Kiralık Ev
 • İzmir Narlıdere Kiralık Ev
 • İzmir Seferihisar Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.