/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tirecancel

İzmir Tire Kiralık Daire

araması için 17 ilan bulundu

Tire Kiralık Daire Arayışında Olanlara Tercih Rehberi

Tire kiralık daire arayanlar için, ilçe hakkında çok çeşitli konulara değindiğimiz bu yazıyı hazırladık. Kafanızdaki soru işaretlerinin hepsini giderecek bu derlemeyi okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Tire, Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan İzmir’in güneydoğusunda yer alan ilçesidir. İlçe, 814 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve bu hali ile yüzölçümü bakımından İzmir’in beşinci büyük ilçesidir. Tire’nin denizden yüksekliği ise yaklaşık 93 metredir. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehirde sırasıyla, Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. İlçe, 1390 yılında önce Aydınoğulları Beyliği , 1426 yılında da Osmanlı İmparatorluğu tarafından fethedilmiştir. Tire, doğal güzellikleri ve hızlı gelişen yapısı ile bugün İzmir’in en önemli yerleşim merkezlerinden biridir. 

 

Tire Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Bilhassa şehir dışından gelerek Tire kiralık ev arayışına girenler, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında fikir sahibi olmak isteyebilirler. Tire ilçesi Kuzey Menderes Ovası üzerine kurulmuş vaziyettedir ve güney kısmı Aydın Dağları ile çevrilidir. Kentin kuzeyinde Bayındır ilçesi, doğusunda ödemiş, batısında Selçuk ve Torbalı ilçeleri bulunmaktadır. Bölgenin en yüksek noktası ise 1646 metrelik yükseltiye sahip olan Güme Dağlarıdır. İlçeye can suyunu getiren ve tarımsal verimliliğin ciddi bir şekilde armasını sağlayan ise Küçük Menderes Irmağı’dır. İlçede Akdeniz iklimi görülmektedir. Bu sebeple, kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. Kar yağışı çok nadir görülen Tire’de, yazlar oldukça sıcak ve kuraktır. Uygun iklim koşulları ve toprak verimliliği sebebiyle, ilçe İzmir’in en yeşil yerleşim bölgesidir. Bu sebeple doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler, daha çok Tire’de müstakil kiralık ev tercihinde bulunmakadır. 

 

Tire Kiralık Daire Bakanlara Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, Tire ilçesinde ikamet edenlerin sayısı 84.457 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %50.80’i kadın, geriye kalan %49.20’si erkektir. İlçenin nüfusu 2007 yılından beri sürekli olarak artmaktadır ve bugün nüfus artış hızı %0.75 dolaylarındadır. İlçe iki belediye, 19 mahalle ve 64 köyden oluşmaktadır. Tire kiralık konut arayanlar, ilçenin en gelişmiş on yerleşim bölgesinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler :

 

 • Fatih Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi 
 • Atatürk Mahallesi
 • Kurtuluş Mahallesi
 • 4 Eylül Mahallesi
 • İbni Melek Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Adnan Menderes Mahallesi
 • İpekçiler Mahallesi
 • İhsaniye Mahallesi 

 

İlçenin en gelişmiş on üçüncü yerleşim merkezi olan Yeni Mahalle, 1487 kişilik nüfusa sahiptir ve Tire Gölet kiralık daire düşünenlerin, arayışlarını bu mahallede sürdürmesi gerekmektedir. 

 

Tire Kiralık Daire Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 47.355 adet konut bulunmakta ve bir evde yaklaşık 2.95 kişi yaşamaktadır. Tire’de kiralık evler ortalama 120 metrekarelik kullanım alanına sahiptir ve metrekare başına düşen birim kira 8 Türk Lirasıdır. Kısacası İzmir Tire kiralık ev arayışındaki bir kişinin her ay yaklaşık 1002 Türk Lirası kira ödemesi gerekecektir. Ancak kira bedeli konut tipinden etkilenmektedir. Konut tipine göre kira bedelleri aşağıdaki gibidir:

 

 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 882 Türk Lirası
 • 3+1, 125   metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 974  Türk Lirası
 • 4+1, 160 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 126 Türk Lirası 

 

Eğer Tire kiralık daire düşüncenizde kararlı iseniz, sitemiz üzerinde ilçede yer alan emlakçılar ile irtibat kurabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan sahibinden kiralık daire İzmir Tire ilanlarına göz gezdirebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Tire Kiralık Daire
İzmir Tire Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • İzmir Torbalı Ayrancılar Mahallesi Kiralık Daire
 • İzmir Torbalı Ertuğrul Mahallesi Kiralık Daire
 • İzmir Torbalı Muratbey Mahallesi Kiralık Ev
 • İzmir Torbalı Torbalı Mahallesi Kiralık Ev
 • İzmir Torbalı Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.