/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazarcıkcancel
Kahramanmaraşcancel

Kahramanmaraş Pazarcık Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Pazarcık Kiralık Daire Arayanlara Önemli Bilgiler

EmlakJet ev arayışlarının en hızlı şekilde yapılması için sizlere bu yazıyı hazırladık. Pazarcık kiralık daire arayışlarını en kısa sürede tamamlamanız için ilçedeki ilanlar bir araya getirildi. İlçedeki ilanları incelerken de bölge hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Pazarcık, Kahramanmaraş ilinin bir ilçesidir. İlçenin bulunduğu alanın çok eski bir yerleşim yeri olduğu bilinmektedir. Eski ilçe merkezinin 1 kilometre kuzeydoğusunda bulunan Kırk Mağaralar yöresinin M.Ö. 3500-3000 yılları arasında önemli bir yerleşim merkezi olduğu kabul edilmektedir. Bugünkü Pazarcık olarak bilinen yerleşim yerinin bulunduğu alan Osmanlı döneminde tren yolunun geçmesi ve hükümet konağının buraya taşınması sebebiyle yerleşime açılmış ve şehir buraya taşınmıştır. Şehrin başlıca geçim kaynakları hayvancılık ve tarım iken 1980’lerden sonra özellikle yurtdışına giden işgücünden dolayı değişim göstermiştir.

Pazarcık Kiralık Daire Tercih Edecekler İçin Gezi Rehberi

Akdeniz bölgesinde bulunan Pazarcık ilçesinin birçoğu ormanlık alanlar ile çevrilidir. Pazarcık‘a yolunuz düşerse gezilecek tarihi yerleri sizler için araştırdık. Akdeniz’in görülmeye değer şehirlerinden olan Kahramanmaraş, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra köklü kültürü ve samimi insanları ile ziyaret severleri keyifli bir keşfe çağırıyor. Köroğlu Kalesi, Pazarcık ilçesine bağlı Şallıuşağı Köyü yakınlarında yer almaktadır. Abbasiler ya da Romalılar Döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir. Köroğlu Kalesi günümüzde bakımsızlıktan dolayı kötü durumundadır. Kırk Mağaralar, Yukarı Pazarcık bölgesinde yer alır. Bu bölgede yüksek tepeler üzerinde yerleşim yeri olarak kullanılmış çok sayıda mağara vardır. Bu mağaraların M.Ö. 3500-4000 yılları arasında kullanıldığı düşünülmektedir. Mağaralar çok olduğu için Kırk Mağaralar ismini almıştır. Kartalkaya Barajı, Pazarcık ilçesinde yer alan 1971 yılında hizmete açılmıştır. Aksu Çayı üzerinde bulunmaktadır. Gaziantep ilinin su ihtiyacı bu barajdan karşılanmaktadır. 

Pazarcık Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi

1 Şubat 2019 Türkiye istatistik kurumunun raporunda yer alan verilere göre ilçede yaşayan insan sayısı 68.838’dir. İlçe nüfusunun %50,31’i erkek nüfus olarak karşımıza çıkarken %49,69’unu kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 68.128’dir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %1,04 iken nüfus artış miktarı ise 710’dur.

EmlakJet ile ev arayışlarınıza zaman kaybetmeden devam edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayan ve kira bütçenizi de aşmayacak ilanları sitemizden aratabilirsiniz. Siz de evinize bir an önce yerleşmek için Pazarcık kiralık ev ilanlarına vakit kaybetmeden listeleme sayfalarımızdan göz atmalısınız.

Pazarcık Kiralık Daire Emlak Piyasası

Kiralık dairelerin fiyatları evin sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Bu başlık altında paylaştığımız veriler ise ilçe genelinin ortalama verileridir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede evlerin ortalama alanları 155 metrekareden oluşur. Pazarcık kiralık daire fiyatları 540 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen birim kira bedeli ise 5 Türk Lirasıdır. 

Siz de ilçeden ev kiralamak istiyorsanız EmlakJet üzerindeki ilanlar sizler için bir araya getirildi. Bütçenizi hazırladıysanız size en çok uyan evi bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Pazarcık ilanlarına EmlakJet üzerinden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Pazarcık Kiralık Daire
15 Temmuz MahallesiAhmet Bozdağ MahallesiAkcakoyunlu MahallesiAkçalar MahallesiAkdemir MahallesiArmutlu MahallesiAşağımülk MahallesiBağdınısağır MahallesiBeşçeşme MahallesiBölükçam MahallesiBüyüknacar Fatih MahallesiBüyüknacar Kocadere MahallesiBüyüknacar MahallesiCengiz Topel MahallesiCimikanlı MahallesiÇamlıca MahallesiÇamlıtepe MahallesiÇiçekalanı MahallesiÇiçek MahallesiÇiğdemtepe MahallesiÇöçelli MahallesiDamlataş MahallesiDedepaşa MahallesiEğlen MahallesiEğrice MahallesiEmiroğlu MahallesiEvri Pınarbaşı MahallesiEvri Taşbiçme MahallesiFatih MahallesiGanidağıketiler MahallesiGöçer MahallesiGöynük MahallesiHanobası MahallesiHarmancık MahallesiHasankoca MahallesiHürriyet Mahallesiİncirli MahallesiKadıncık MahallesiKaraağaç MahallesiKarabıyıklı MahallesiKaraçay MahallesiKaragöl MahallesiKarahüyük MahallesiKeleş MahallesiKızkapanlı MahallesiKizirli MahallesiKuzeykent MahallesiMehmet Emin Arıkoğlu MahallesiMemişkahya MahallesiMemiş Özdal MahallesiMenderes MahallesiMezere MahallesiMusolar MahallesiNarlı Bahçelievler MahallesiNarlı Cumhuriyet MahallesiNarlı İsmetpaşa MahallesiNefsidoğanlı MahallesiOsmandede MahallesiÖrdekdede MahallesiSadakalar MahallesiSakarkaya MahallesiSallıuşağı MahallesiSalmanıpak MahallesiSalmanlı MahallesiSarıerik MahallesiSarıl MahallesiSoku MahallesiSultanlar MahallesiŞahintepe MahallesiŞehit Nurettin Ademoğlu MahallesiTaşdemir MahallesiTetirlik MahallesiTilkiler MahallesiTurunçlu MahallesiUfacıklı MahallesiUlubahçe MahallesiYarbaşı MahallesiYeşilkent MahallesiYiğitler MahallesiYolboyu MahallesiYukarıhöcüklü MahallesiYukarımülk MahallesiYumaklıcerit Bağlar MahallesiYumaklıcerit Cumhuriyet Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.