/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eskipazarcancel

Karabük Eskipazar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Eskipazar Kiralık Daire Bakanlar İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Eskipazar kiralık daire arayanlar için rehber niteliğinde olan bu yazıyı derledik. Eskipazar Karabük'ün bir ilçesidir. Karadeniz bölgesi ile İç Anadolu bölgesi arasında olduğundan geçiş iklimine sahiptir. Halkın geçimi tarım ve hayvancılıkla sağlanır. Eskipazar, 1995 yılına kadar Çankırı'ya bağlı bir ilçeydi, ancak 1995 yılında Karabük il olduktan sonra ona bağlandı. Eskipazar, Gerede-Karabük yolunun hemen dışında yer alır. Bu yol ise İstanbul ile Batı Karadeniz'in büyük bir bölümünün ulaşımını sağlamaktadır. Eskipazar ayrıca tarihi yerleşim yer Hadrianapolis antik kentine ev sahipliği yapmaktadır. Eskipazar köylerinde genel olarak gelenekler devam ettirilmektedir. Köylerde, köy odaları karşımıza çıkar. Bu odalarda düğün, nişan ve dini bayramlarda buluşulur.

Eskipazar Kiralık Daire arayanlara Bölgenin Tarihi

Eskipazar’da yaşayan ilk halkın Proto-Hititler olduğu kabul edilmektedir. M.Ö. 5000’den itibaren Anadolu’ya gelerek Hisarlar eteğinde şehir krallıkları kurarak ilk siyasi hayatı Anadolu’da başlatmışlardır. Eskipazar’ın antik devirde adı, Hadrianapolis olarak bilinir. Kuruluş tarihi İskender’in ölümü olan M.Ö. 323’ten sonraya denk gelir. M.Ö. 63 yılında Romalıların hakimiyeti görülür. 1398 yıllarında Yıldırım Beyazıt’ın Candaroğulları Beyliğini Osmanlı Devletine katmasıyla, Osmanlı Devletine geçmiş oldu. Osmanlı İmparatorluğu döneminde sancak beyliği olan Eskipazar, Bolu’ya bağlı idi. 1845 yılında Abdülmecit döneminde ise kasaba teşkilatının kurulmasıyla “Mecidiye” adını almıştır.1864 yılında vilayetlerin teşkiline ait bir Nizamname çıkarılır, eyalet sistemi kaldırılır ve vilayet sistemine geçilir. Bu dönemde Eskipazar, Kastamonu iline bağlanır. 1908 yılında 2. Meşrutiyet ilan edilmiş ve dönemden sonra Eskipazar Çankırı’nın bir idari birimi olmuştur. Cumhuriyet dönemi ile birlikte bucak olmuş, pazarının eskiliği dolayısıyla şimdiki adı olan Eskipazar adını almış ve Çerkeş ilçesine bağlanmıştır. Ormanlık bölgede olması nedeniyle 1944 yılında kereste fabrikası kurulmuş ve istasyonun yapılmasıyla ticaret ve yerleşim genişlemiştir. 1945 yılında Eskipazar bu artan nüfusuyla birlikte ilçe merkezi olarak Çankırı’nın ilçeleri arasında yerini almış ve 1946 yılında belediye olmuştur. 1995 yılında Karabük’ün il olmasıyla birlikte Çankırı ilinden ayrılarak Karabük’ün ilçelerinden biri olmuştur. Siz de bu tarihi oldukça eskilere dayanan bölgede ev kiralamak istiyorsanız Eskipazar kiralık evler için sitemizdeki ilanlara göz atabilirsiniz.

Eskipazar Kiralık Daire Arayanlara Gezi Kılavuzu

Eskipazar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Sizler de Karabük’ün bu güzel ilçesinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan yerleri gezebilirsiniz. Hadrianapolis Antik Kenti,  Hacı Ahmetler köyünde bulunur. Şimdiye kadar şehirde, geç Helenistik, Roma ve Erken Bizans dönemlerine ait yapı kalıntısı tespit edilmiştir. Bunlar; mahzenler, saray merdiven kalıntıları, hamam harabeleri, sığınak ve su kanallarından oluşmaktadır. Antik şehirde çok sayıda mermer sütun ve sütun başlıkları, kiliseler, surlar, su sarnıçları, kaya mezarları bulunmaktadır. Kimistene Antik Kenti, Asar tepesinin üzerinde bulunan antik bir yerdir. Bu bölgenin daha çok dini bir yerleşim yeri olduğu düşünülmektedir. Çünkü Anadolu’da bu tür yüksek yerlerde yapılan yerlerin genellikle dini ibadet yerleri olduğu görülmüştür. Tepenin üzerinde Akropolis bulunmaktadır. Buraya Roma döneminde bir tapınak inşa edilmiştir. Tapınak, bir yol ile doğu yamacında bulunan anıtsal bir girişe ve merdivene bağlanmaktadır. Ayrıca tepede kayaya oyulmuş niş ve mezar alınlığı şeklinde, mezarlar ve mezar taşları bulunmaktadır. Dede Yaylası, Kulat köyü sınırları içinde bulunan yaylada Bahattin Gazi’nin türbesi bulunmaktadır. Burada her sene temmuz ayının son haftasında Bahattin Gazi’yi anma günü düzenlenmektedir. Eğriova Mesire Yeri, Adiller Köyü Ulupınar Ormanlık alanında Eğriova Mevkiinde bulunmaktadır. Eğriova mesire alanında, suni bir gölet bulunmaktadır. Piknik severler için oldukça rağbet gören alanda, masalar, banklar, ocaklar, çeşmeler bulunmakta balık avlanabilmektedir. Aynı zamanda kamp ve doğa yürüyüşleri içinde oldukça uygun bir yerdir. Eskipazar Festivalleri, her yıl bazı festivallere ev sahipliği yapan Şehri ziyaret ettiğinizde Eskipazar Dernekler Birliği tarafından düzenlenen Eskipazar Çetiören Festivali ve Eskipazar Tarih, Kültür Spor ve Sanat Festivali’ne katılarak çok sayıda konser ve yarışmayı görebilir, yörenin kültürünü tanıyabilirsiniz. Çetiören Mesire Yeri, çok zengin bitki örtüsüne, su kaynaklarına ve yaban hayatına sahiptir. Mesire yerinde, masalar, banklar, ocaklar, çeşmeler, tuvalet, otopark, Orman işletmesine ait yağlı güreş alanı, foto safari yapılabilecek güzellikte manzarası vardır. Siz de Eskipazar kiralık daire arayışınızda tarihiyle göz kamaştıran bölgede yaşamak istiyorsanız bu yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Hayallerinizdeki eve en kısa sürede sahip olmak için Eskipazar sahibinden kiralık ev ya da emlakçıdan kiralık ev ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Eskipazar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.