/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eskipazarcancel
Karabükcancel

Karabük Eskipazar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Eskipazar Kiralık Daire Bakanlar İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Eskipazar kiralık daire arayanlar için rehber niteliğinde olan bu yazıyı derledik. Eskipazar Karabük'ün bir ilçesidir. Karadeniz bölgesi ile İç Anadolu bölgesi arasında olduğundan geçiş iklimine sahiptir. Halkın geçimi tarım ve hayvancılıkla sağlanır. Eskipazar, 1995 yılına kadar Çankırı'ya bağlı bir ilçeydi, ancak 1995 yılında Karabük il olduktan sonra ona bağlandı. Eskipazar, Gerede-Karabük yolunun hemen dışında yer alır. Bu yol ise İstanbul ile Batı Karadeniz'in büyük bir bölümünün ulaşımını sağlamaktadır. Eskipazar ayrıca tarihi yerleşim yer Hadrianapolis antik kentine ev sahipliği yapmaktadır. Eskipazar köylerinde genel olarak gelenekler devam ettirilmektedir. Köylerde, köy odaları karşımıza çıkar. Bu odalarda düğün, nişan ve dini bayramlarda buluşulur.

Eskipazar Kiralık Daire arayanlara Bölgenin Tarihi

Eskipazar’da yaşayan ilk halkın Proto-Hititler olduğu kabul edilmektedir. M.Ö. 5000’den itibaren Anadolu’ya gelerek Hisarlar eteğinde şehir krallıkları kurarak ilk siyasi hayatı Anadolu’da başlatmışlardır. Eskipazar’ın antik devirde adı, Hadrianapolis olarak bilinir. Kuruluş tarihi İskender’in ölümü olan M.Ö. 323’ten sonraya denk gelir. M.Ö. 63 yılında Romalıların hakimiyeti görülür. 1398 yıllarında Yıldırım Beyazıt’ın Candaroğulları Beyliğini Osmanlı Devletine katmasıyla, Osmanlı Devletine geçmiş oldu. Osmanlı İmparatorluğu döneminde sancak beyliği olan Eskipazar, Bolu’ya bağlı idi. 1845 yılında Abdülmecit döneminde ise kasaba teşkilatının kurulmasıyla “Mecidiye” adını almıştır.1864 yılında vilayetlerin teşkiline ait bir Nizamname çıkarılır, eyalet sistemi kaldırılır ve vilayet sistemine geçilir. Bu dönemde Eskipazar, Kastamonu iline bağlanır. 1908 yılında 2. Meşrutiyet ilan edilmiş ve dönemden sonra Eskipazar Çankırı’nın bir idari birimi olmuştur. Cumhuriyet dönemi ile birlikte bucak olmuş, pazarının eskiliği dolayısıyla şimdiki adı olan Eskipazar adını almış ve Çerkeş ilçesine bağlanmıştır. Ormanlık bölgede olması nedeniyle 1944 yılında kereste fabrikası kurulmuş ve istasyonun yapılmasıyla ticaret ve yerleşim genişlemiştir. 1945 yılında Eskipazar bu artan nüfusuyla birlikte ilçe merkezi olarak Çankırı’nın ilçeleri arasında yerini almış ve 1946 yılında belediye olmuştur. 1995 yılında Karabük’ün il olmasıyla birlikte Çankırı ilinden ayrılarak Karabük’ün ilçelerinden biri olmuştur. Siz de bu tarihi oldukça eskilere dayanan bölgede ev kiralamak istiyorsanız Eskipazar kiralık evler için sitemizdeki ilanlara göz atabilirsiniz.

Eskipazar Kiralık Daire Arayanlara Gezi Kılavuzu

Eskipazar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Sizler de Karabük’ün bu güzel ilçesinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan yerleri gezebilirsiniz. Hadrianapolis Antik Kenti,  Hacı Ahmetler köyünde bulunur. Şimdiye kadar şehirde, geç Helenistik, Roma ve Erken Bizans dönemlerine ait yapı kalıntısı tespit edilmiştir. Bunlar; mahzenler, saray merdiven kalıntıları, hamam harabeleri, sığınak ve su kanallarından oluşmaktadır. Antik şehirde çok sayıda mermer sütun ve sütun başlıkları, kiliseler, surlar, su sarnıçları, kaya mezarları bulunmaktadır. Kimistene Antik Kenti, Asar tepesinin üzerinde bulunan antik bir yerdir. Bu bölgenin daha çok dini bir yerleşim yeri olduğu düşünülmektedir. Çünkü Anadolu’da bu tür yüksek yerlerde yapılan yerlerin genellikle dini ibadet yerleri olduğu görülmüştür. Tepenin üzerinde Akropolis bulunmaktadır. Buraya Roma döneminde bir tapınak inşa edilmiştir. Tapınak, bir yol ile doğu yamacında bulunan anıtsal bir girişe ve merdivene bağlanmaktadır. Ayrıca tepede kayaya oyulmuş niş ve mezar alınlığı şeklinde, mezarlar ve mezar taşları bulunmaktadır. Dede Yaylası, Kulat köyü sınırları içinde bulunan yaylada Bahattin Gazi’nin türbesi bulunmaktadır. Burada her sene temmuz ayının son haftasında Bahattin Gazi’yi anma günü düzenlenmektedir. Eğriova Mesire Yeri, Adiller Köyü Ulupınar Ormanlık alanında Eğriova Mevkiinde bulunmaktadır. Eğriova mesire alanında, suni bir gölet bulunmaktadır. Piknik severler için oldukça rağbet gören alanda, masalar, banklar, ocaklar, çeşmeler bulunmakta balık avlanabilmektedir. Aynı zamanda kamp ve doğa yürüyüşleri içinde oldukça uygun bir yerdir. Eskipazar Festivalleri, her yıl bazı festivallere ev sahipliği yapan Şehri ziyaret ettiğinizde Eskipazar Dernekler Birliği tarafından düzenlenen Eskipazar Çetiören Festivali ve Eskipazar Tarih, Kültür Spor ve Sanat Festivali’ne katılarak çok sayıda konser ve yarışmayı görebilir, yörenin kültürünü tanıyabilirsiniz. Çetiören Mesire Yeri, çok zengin bitki örtüsüne, su kaynaklarına ve yaban hayatına sahiptir. Mesire yerinde, masalar, banklar, ocaklar, çeşmeler, tuvalet, otopark, Orman işletmesine ait yağlı güreş alanı, foto safari yapılabilecek güzellikte manzarası vardır. Siz de Eskipazar kiralık daire arayışınızda tarihiyle göz kamaştıran bölgede yaşamak istiyorsanız bu yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Hayallerinizdeki eve en kısa sürede sahip olmak için Eskipazar sahibinden kiralık ev ya da emlakçıdan kiralık ev ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Eskipazar Kiralık Daire
Adiller KöyüAdiller Köyü (Bölme Mahallesi)Adiller Köyü (Merkez Mahallesi)Arslanlar KöyüBabalar KöyüBahçepınar MahallesiBaşpınar KöyüBayındır KöyüBelen Köyü (Dağcıoğlu Mahallesi)Belen Köyü (Merkez Mahallesi)Belen Köyü (Orta Mahallesi)Beytarla KöyüBoncuklar KöyüBölükören KöyüBudaklar KöyüBulduk KöyüBüyükyayalar Köyü (Çötler Mahallesi)Büyükyayalar Köyü (Durmuşlar Mahallesi)Büyükyayalar Köyü (Merkez Mahallesi)Çandırlar KöyüÇaylı KöyüÇömlekçiler KöyüDeresemail KöyüDeresoblan KöyüDoğancılar KöyüDoğlacık KöyüGözlü KöyüHamamlı Köyü (İsmetpaşa Mahallesi)Hamamlı Köyü (Merkez Mahallesi)Hamzalar Köyü (Bürnük Mahallesi)Hamzalar Köyü (Karşı Mahallesi)Hamzalar Köyü (Kurudere Yaylası Mahallesi)Hamzalar Köyü (Merkez Mahallesi)Hamzalar Köyü (Seviller Mahallesi)Hamzalar Köyü (Tiryakioğlu Mahallesi)Hanköy KöyüHasanlar KöyüHaslı Köyü (Akpınar Mahallesi)Haslı Köyü (Aşağı Kazlar Mahallesi)Haslı Köyü (Merkez Mahallesi)Haslı Köyü (Yaplan Mahallesi)Haslı Köyü (Yukarı Kazlar Mahallesi)İmanlar Köyüİnceboğaz Köyüİstasyon MahallesiKabaarmut KöyüKapaklı KöyüKapucular KöyüKarahasanlar KöyüKaraören KöyüKıranköy MahallesiKöyceğiz KöyüKulat KöyüKuzören KöyüMerkez MahallesiMermer MahallesiOrtaköy KöyüOva KöyüOzanköy KöyüSadeyaka KöyüSallar KöyüSofular KöyüSöbüçimen KöyüŞevkiler Köyü (Demirciler Mahallesi)Şevkiler Köyü (İmciler Mahallesi)Şevkiler Köyü (Merkez Mahallesi)Şevkiler Köyü (Oruçlar Mahallesi)Şevkiler Köyü (Türkmenler Mahallesi)Tamışlar KöyüTopçalı KöyüÜçevler KöyüYamanlar MahallesiYazıboy Köyü (Merkez Mahallesi)Yazıboy Köyü (Şıhlar Mahallesi)Yazıboy Köyü (Taşmanlar Mahallesi)Yazıkavak KöyüYeni MahallesiYeşiller KöyüYürecik Köyü (Bekir Mahallesi)Yürecik Köyü (Çatacık Mahallesi)Yürecik Köyü (Eserler Mahallesi)Yürecik Köyü (Merkez Mahallesi)Yürecik Köyü (Meşecik Mahallesi)Yürecik Köyü (Musallar Mahallesi)
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.