/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenicecancel
Karabükcancel

Karabük Yenice Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Yenice Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

Yenice kiralık daire arayışında olan EmlakJet ziyaretçilerine ilçe hakkında genel bilgileri araştırdığımız bu yazıyı hazırladık. Yenice, Karabük'ün bir ilçesidir. İlçe coğrafi yapısı gereği çok engebeli araziye ve ormanlık alanlara sahiptir. Ormanlarında standartların çok üzerinde boy ve çapa ulaşmış anıt ağaçlar ve çok miktarda ağaç türü bulunmaktadır. Ayrıca orman denizi denilen içinde hiçbir yerleşim yeri olmayan kesintisiz ormanlara sahiptir. Yenice ilçesi Karabük ilinin batı konumundaki önemli bir bölümü olan %85’i verimli ormanlarla kaplıdır. İlçenin tarıma elverişli alanın 310 hektarlık kısmını meyve bahçeleri oluşturmaktadır. İlçe Merkezi ve köylerinin tamamında Tarımsal Kalkındırma Kooperatifleri mevcut olup, orman köylüleri bu kooperatifler aracılığıyla orman işinde çalışmaktadırlar. Yenice Batı Karadeniz Bölgesinde olması sebebiyle genellikle yağışlıdır. Yaz aylarında sıcak, kışları soğuk geçer. Nemli, yağışlı ve sisli bir iklime sahip bir bölgedir. Yenice iç kesimlerde kaldığı için kışlar biraz sert, kar yağışlı geçer. Yıllık karlı günler, ortalama 25 gündür. En fazla yağış ilkbaharda görülür.  Yaz mevsimi ortalama sıcaklığı 30 derece, kış mevsimi ortalama sıcaklığı ise 1 derecedir. Yağışlı günlerde yüksek kesimlere sis çöker ve ormanlar değişik bir görüntü alır.

Yenice Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Demografik Özellikleri

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 21.625 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50’sini erkekler ve %50’sini kadınlar oluşturur. Eşit bir dağılım göstermiştir. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 20.057’dir.  İlçenin önceki yıla göre nüfus artış oranı %7,82 iken nüfus artış miktarı ise 1.568’dir.

Aradığınız kriterlere ve isteklerinize en çok uyan ev ilanlarına ulaşmak için de sitemizden yararlanabilirsiniz. Siz de Yenice kiralık evler ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz anda göz atabilirsiniz. 

Yenice Kiralık Daire Bakanlara Gezi Rehberi

Yenice'ye girmeden yeşilin büyüleyici manzarası sizi karşılayacaktır. Doğanın sizi kucakladığını ve içine doğru çektiğini göreceksiniz. Süreyya çamlığı, Yenice-Zonguldak demiryolu hattının Kayadibi mevkiinde yer alır. İran Şahı Pehlevi'nin hanımı Süreyya'nın adı olduğu için bu isim verilmiştir. 1960'lı yılarda ülkemizi ziyaret eden İran Şahı'nın hanımı Süreyya, trenle seyahatleri esnasında Yenice'den geçerken burada mola vererek kahvaltı yapmıştır. Yenice Orman İşletmesi'nin Kayadibi İşletme Şefliği sınırları içinde özel bir mesire yeridir. Fındıkaltı Dinlenme Tesisleri, Yenice Orman İşletmesi'nin İncedere Şefliği içerisinde, ilçeye 17 kilometre mesafede yer alır. Tesis, Orman İşletmesi tarafından inşa edilmiştir. İlçe halkının hafta sonu tatillerini geçirmek için ziyaret ettiği bir mesire alanıdır. Gökpınar Dinlenme Tesisleri, Yenice Orman İşletmesi tarafından inşa edilen orman içi dinlenme tesislerindendir. Kavaklı Orman Serisi içinde, Gökpınar Yaylası olarak adlandırılan orman zirvesinde bulunur. Göktepe Tabiat Parkı, Geleneksel Zümrüt Yenice Göktepe Şenlikleri'nin yapıldığı Göktepe Tabiat Parkı Yenice'nin en güzel ve halk tarafından özellikle yaz ayları boyunca dinlenmek ve piknik yapmak üzere tercih edilen, orman içi yeridir. İlçe merkezine 9 kilometre uzaklıktadır. Acısu, Böbrek ve romatizma hastalıklarına şifa niyetiyle kullandıkları acısu kaynaklarından en bilineni, Sarıot Orman Bölgesinde, Yenice-Salavattepe orman yolu üzerinde yer alır. Yenice'ye 30 kilometredir. Burada Orman İdaresi tarafından yıllar önce yapılan beton barınaklar mevcuttur. İçildiğinde böbrek taşlarının düştüğüne, sıcak su banyosu yapıldığında romatizma hastalığını iyileştirdiğine inanılmaktadır. Yine Yenice İncedere orman serisi Kaptan mevkiinde ve Yamaç Köyü'nde aynı özellikte iki adet acısu kaynağı bulunur. Şeker Kanyonu, Karabük-Yenice karayolunun 3. kilometresinde yer alan Şeker Mevkiinde başlayan kanyonun toplam uzunluğu 6,5 kilometredir. Kanyon yüksekliği 100 metreden başlayıp 250 metreye kadar yükselmektedir. Kanyonun kayaları, kaya tırmanışları için uygun bir yapıya sahiptir. Siz de bu doğal güzelliklerin bulunduğu bu bölgede yaşamak istiyorsanız Yenice kiralık daire arayışınızda bu gezi planı size yardımcı olacaktır.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ve kira için bütçenizi belirlediyseniz EmlakJet üzerindeki ilanlara bakabilirsiniz. Size en uygun olan kiralık daireyi bulmak için Yenice kiralık ev sahibinden ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.