/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ayrancıcancel
Karamancancel

Karaman Ayrancı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ayrancı Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ayrancı kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ayrancı Kiralık Daire Arayanlara İlçe Genel Bilgileri

Karaman ilinin önemli ilçelerinden biri olan Ayrancı ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlk çağlarda Hitit Devleti’nin hakimiyeti altında olduğu bilinen bölgede sonraki dönemlerde sırasıyla Frigler ve Tuvana Krallığı, Romalılar, Bizanslar, Selçuklular ve Osmanlılar hakimiyet kurmuştur. Ayrancı kiralık konut arayanlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. İlçede yaşayan halkın büyük bir çoğunluğu Avşar Türkmenlerinden oluşurken, 1903 yılında ilçeye Kırım Türkleri yerleştirilmiştir. Sonrasındaki dönemlerde ilçe şimdiki halk profilini oturtmuştur. Koya Ereğli’ye 38 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Karaman il merkezine ise 44 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Ayrancı ilçesinden konut arayan vatandaşların bir diğer merak ettiği konu ise ilçenin ekonomik faaliyetleridir. İlçe ekonomisinin temelini tarım ve hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçenin en ünlü tarım ürünleri: beyaz kiraz ve kayısıdır. Türkiye’nin en kurak bölgelerinden biri olan ilçede hayvancılık faaliyetleri de yoğun olarak sürdürülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında koyun yetiştiriciliği yapılmaktadır. Koyun yoğurdu ilçenin en ünlü ürünlerindendir. İl merkezine 16 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçede eski uygarlıklardan kalma tarihi kalıntılara rastlanmaktadır. Özellikle Tuvana Krallığı’ndan kalma olan Saraycık ilçeye yerli ve yabancı turistlerin gelmesini sağlamaktadır. Son dönemlerde bölgedeki gelişmeler sebebi ile ilçede kiralık daire arayan vatandaşların sayısı artış göstermiştir.

Ayrancı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 338’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,16’sını (4 bin 182) erkek, yüzde 49,84’ünü (4 bin 156) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ayrancı kiralık daire arayışında olan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 22 adet köy bulunmaktadır. Ayrancı kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Musa Mahallesi, Ulu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ağızboğaz Köyü, Akpınar Köyü, Ambar Köyü, Berendi Köyü, Böğecik Köyü, Buğdaylı Köyü, Büyükkoraş Köyü, Çatköy Köyü, Divle Köyü, Dokuzyol Köyü, Hüyükburun Köyü, Kaleköy Köyü, Karaağaç Köyü, Kavaközü Köyü, Kavuklar Köyü, Kayaönü Köyü, Kıraman Köyü, Küçükkoraş Köyü, Melikli Köyü, Pınarkaya Köyü, Sarayköy Köyü ve Yarıkkuyu Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihini Karaman Ayrancı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Karaman Ayrancı da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.