/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ermenekcancel

Karaman Ermenek Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ermenek Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ermenek kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ermenek Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Karaman iline bağlı olan Ermenek ilçesi birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıklardan başlıcaları; Hititler, Romalılar, Bizanslılar, Anadolu Selçukluları, Karaman Beyliği, Osmanlılar’dır. Ermenek kiralık konut arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin doğusunda Mersin ilinin Mut ilçesi, güneyinde Gülnar ve Anamur ilçeleri, batısında Karaman ilinin Sarıveliler ilçesi, kuzeybatısında Başyayla ilçesi, kuzeyinde ise Karaman ilinin merkez köylerinin yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe merkezinin üzerinde kurulu olduğu Taşeli Platosu Türkiye’nin nüfusu en az bölgelerinden biridir. Dağlık ve engebeli arazilerin oldukça fazla olduğu ilçede yaşayan halk genellikle tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedir. Hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinin yaygın olduğu ilçede, tarım faaliyetleri kapsamında ise azami miktarda meyve sebze ve hububat ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. Bölge son dönemlerde tarihi ile dikkat çekmekte olup yerli ve yabancı turistlerden ilgi görmektedir.

Ermenek Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Ekonomi Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçe toplam nüfusu 28 bin 832’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,83’ünü (14 bin 656) erkek, yüzde 49,17’sini (14 bin 176) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ermenek kiralık daire arayışında olan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 31 adet mahalle ve 26 adet köy bulunmaktadır. Ermenek kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Akcamescit Mahallesi, Aralık Mahallesi, Başpınar Mahallesi, Bucak Mahallesi, Cami Mahallesi, Çatalbadem Mahallesi, Çınarlısu Mahallesi, Değirmenlik Mahallesi, Gökceler Mahallesi, Güllük Mahallesi, Gülpazar Mahallesi, Habib Mahallesi, Karalar Mahallesi, Kebendibi Mahallesi, Keçipazar Mahallesi, Keşillik Mahallesi, Kışlacık Mahallesi, Merkez Mahallesi, Meydan Mahallesi, Oda Mahallesi, Orta Mahallesi, Pınargözü Mahallesi, Sandıklı Mahallesi, Seyran Mahallesi, Susaklı Mahallesi, Taşbaşı Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Türbeseki Mahallesi, Uluköy Mahallesi, Yenimahalle Mahallesi, Ağaççatı Köyü, Ardıçkaya Köyü, Aşağıçağlar Köyü, Balkusan Köyü, Boyalık Köyü, Çamlıca Köyü, Elmayurdu Köyü, Çavuş Köyü, Eskice Köyü, Evsin Köyü, Gökceseki Köyü, Gökçekent Köyü, Görmeli Köyü, İkizçınar Köyü, Katranlı Köyü, Kayaönü Köyü, Olukpınar Köyü, Pamuklu Köyü, Pınarönü Köyü, Sarıvadi Köyü, Tepebaşı Köyü, Yalındal Köyü, Yaylapazarı Köyü, Yerbağ Köyü, Yeşilköy Köyü ve Yukarıçağlar Köyü’dür.

Sizler de kiralık ev tercihini Karaman Ermenek ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Karaman Ermenek de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Ermenek Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.