/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akyakacancel

Kars Akyaka Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Akyaka Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akyaka kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Akyaka Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kars ilinin önemli ilçelerinden biri olan Akyaka geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Akyaka kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğusunda Ermenistan, batısında ve güneyinde Kars ilinin merkezi, kuzeyinde ise Arpaçay yer almaktadır. Ermenistan ile 52 kilometrelik bir sınır boyunu içerisinde barındıran ilçede 1993 yılında kapatılan Türkiye-Ermenistan Tiknis sınır kapısı da yer almaktadır. Geçmiş dönemlerde Akyaka ilçesinin içerisinden geçerek Ermenistan’a giden demiryolu sınır kapısı kapatılana kadar geçen sürede kullanılmış olup bu dönemlerde yolucu ve yük nakliyatı yapılmıştır. İlçenin denizden yüksekliği 1.477 metre olup ilçe içerisinde oldukça geniş araziler ve bozkır alanları mevcuttur. Ancak bulunduğu konum itibari ile ilçe iklimi oldukça serttir. Bu nedenle ilçede yapılan tarım faaliyetlerinden fazla verim alınamamaktadır. İlçe sınırlarında yer alan Karahan Çayı ve Arpaçay Barajı bölgedeki yaşam için oldukça önemlidir. Bu ikisinin dışında ilçede yer alan Kars Çayı da Türkiye-Ermenistan sınırını oluşturmaktadır. Akkaya kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede sert karasal iklim özelliklerinin görüldüğü bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yazlar ılık ve yağışlı geçerken, kışlar soğuk ve sert geçmektedir.

Akyaka Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 10 bin 985’tir. İlçe nüfusunun yüzde 54,23’ünü (5 bin 957) erkek, yüzde 45,77’sini (5 bin 28) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akyaka kiralık daire arayan vatandaşların ilçede kiralık konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 27 adet köy bulunmaktadır. Akyaka kiralık ev arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: İstasyon Mahallesi, Tepe Mahallesi, Topkaya Mahallesi, Akbulak Köyü, Aslahane Köyü, Boyuntaş Köyü, Büyükdurduran Köyü, Büyükpirveli Köyü, Camuşlu Köyü, Cebeci Köyü, Çetindurak Köyü, Demirkent Köyü, Duraklı Köyü, Esenyayla Köyü, Geçitköy Köyü, Hacıpiri Köyü, İbişköy Köyü, İncedere Köyü, Kalkankale Köyü, Karahan Köyü, Kayadöven Köyü, Kayaköprü Köyü, Küçükaküzüm Köyü, Küçükdurduran Köyü, Kürekdere Köyü, Sulakbahçe Köyü, Süngüderesi Köyü, Şahnalar Köyü, Üçpınar Köyü ve Yerlikavak Köyü’dür.

Sizler de kiralık ev tercihini Kars Akyaka ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kars Akyaka uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğini konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Akyaka Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.