/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarıkamışcancel

Kars Sarıkamış Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Sarıkamış Kiralık Daire Arayanlara Bölge Rehberi 

Sarıkamış kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıda ilçenin gezilecek yerlerinden coğrafyasına kadar birçok noktasına değindik. Sarıkamış, Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kars iline bağlı bir ilçedir. Sarıkamış adının nereden geldiğine dair çeşitli rivayetler vardır. İlçede Rus hakimiyeti döneminden kalma çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Bunlardan en dikkat çekeni Yukarı Sarıkamış'taki Çar Nikola Köşkü'dür. İlçenin tarihi Bizans dönemine kadar geri gitmektedir. Bölgenin Müslüman yöneticilerin hakimiyetine girişi Selçuklu döneminden başlamaktadır. Osmanlı, Sarıkamış Harekâtında 90.000 asker kaybetmiştir. Sarıkamış, Doğu Anadolu Bölgesinde yer almakta olup 2634 m yüksekliğindeki Kars'a 55 kilometre uzaklıktadır. Sarıkamış doğusunda Selim ve Kağızman, batısında Şenkaya ve Horasan, güneyinde Horasan ve Eleşkirt, kuzeyinde ise Selim ve Şenkaya İlçe sınırları ile çevrili, ortalama yüksekliği 1500-2000 metre olan yüksek bir plato durumundadır. Sarıkamış ilçesinin yüzölçümü 1732 km² olup, 30 bin hektarlık alanı Sarıçam ormanları ile kaplıdır. Sarıkamış karasal iklime sahip olup kışları çok uzun, soğuk ve sert, yazlar ise kısa ve serin geçmektedir. 

Sarıkamış Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Turizmi 

Göz alıcı doğası ve tarihi güzellikleriyle adından söz ettiren Sarıkamış her yıl birçok turiste ev sahipliği yapar. Sarıkamış ilçesi tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Burada birçok medeniyet varlığını sürdürmüştür. Kış turizmi açısından da önemli bir yere sahiptir. Zek Kalesi, ilçeye bağlı Sarıtaşlar köyünde bulunur. Binlerce yıllık tarihe sahip kale bölgeye hakim bir tepe üzerine kurulmuştur. Köyün hemen yukarısında bulunur. Kale oldukça büyük ve görkemlidir. Zivin Kalesi, ilçeye bağlı Zivin köyünde bulunur. Köyün ismi günümüzde değişmiş ve Süngütaşı olmuştu. Kalede yapı malzemesi olarak moloz taş ve kayalıklar kullanılmıştır. Sarıkamış Kültür Evi, yakın zamanda açılmış bir restorandır. Burada işletmenin sahibinin çevre yerleşimlerden topladığı 100 yıllık madeni paralar, şamdanlar, kılıçlar, silahlar, kazanlar, radyo ve plaklar gibi tarihi eşyalar da vardır. Ayrıca asırlar önce kullanılan tarım aletleri de kültür evinde sergilenmektedir. Katherina Köşkü, ilçe merkezine 1 kilometre mesafede bulunur. Rusların bölgeyi işgal ettiği yıllarda Rus Çarının hasta oğlu için inşa edilmiştir. Fakat bölge halkı buraya Çar’ın eşinin ismini vermiştir. Yapı 1877- 1878 yılları arasında yapılmıştır. Taş ve ahşap malzemeden yapılan köşk yemyeşil ormanlık bir alanda konumlanır. Sarıkamış Kayak Merkezi her yıl Aralık ayından Mart ayı sonuna kadar faaliyet gösterir. Merkezin çevresi sarıçam ormanları ile çevrilidir. Konaklama imkanları gelişmiştir. Kayak merkezinde yılın 141 günü kristal kar yerden kalkmaz. Pist genişliği 70 metredir. Yeni başlayanlar ve profesyoneller için uygun pistleri bulunur. Merkezde kayak malzemeleri kiralanabilir ve kayak yapmak için özel ders alınabilir. Diğer yandan burasının harika manzarası da tercih sebepleri arasında yer alıyor. Sarıkamış Kış Oyunları Festivali, her yıl Şubat ayında yapılır. 3 gün sürmektedir. Burada offroad ralli, kaşar kovalamaca, uzaktan kumandalı araba yarışı, snowboard ve kayak yarışları gibi birçok aktivite düzenleniyor. Siz de ilçeye bu güzellikleri görmek için gelmeyi istiyorsanız Kars Sarıkamış günlük kiralık daire ilanlarına sitemizde göz atabilirsiniz.  

Sarıkamış Kiralık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede yer alan kiralık konutların ortalama alanları 58 metrekaredir. Sarıkamış kiralık daire fiyatları ortalama 693 Türk Lirası olarak görülür. Metrekareye düşen birim kira fiyatı 12 Türk Lirasıdır. 

Ev arayışınızda bütçenizi oluştururken bu verilerden yararlanabilirsiniz. Kiralık konut piyasası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz de bir uzmana danışabilir ya da emlakjet.com üzerindeki ilanların fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Siz de bütçenize uyan ve isteklerinizi karşılayan ilanlara Sarıkamış sahibinden uygun fiyatlı kiralık ev listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Sarıkamış Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.