/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ağlıcancel

Kastamonu Ağlı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ağlı Kiralık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler 

Ağlı kiralık daire arayan takipçilerimiz için bölge hakkındaki detayları bu yazıda paylaştık. Ağlı, Kastamonu ilinin bir ilçesidir. Ağlı’nın tarihi İlk Çağa kadar uzanır. Bu Devirlere ait buluntular çeşitli uygarlıkların bu topraklar üzerinde gelip geçtiğini göstermektedir. M.Ö. 1100-700 yılları arasında Kastamonu ve çevresinde Paflagonyalıların egemenlik kurdukları bilinmektedir. Kastamonu tarihi, Ağlı ve çevresinde Bizanslılar, Danişmendler, Çobanlar ve Candaroğulları gibi kavimlerin hüküm sürdüğünü göstermektedir. Ağlı uzun süre Bizans egemenliği altında kalmıştır. O devirden bugüne kadar gelen en önemli eser Ağlı Kalesidir. 1918 Yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.9 Mayıs 1990 tarihinde kabul edilen ve 20 Mayıs 1990 tarihinde yürürlüğe giren 3644 Sayılı Kanuna göre ilçe olmuştur. Türkiye’nin Batı Karadeniz Bölgesi’nde Kastamonu ili sınırları içindedir. Karayolu ile il merkezine uzaklığı 50, Ankara’ya uzaklığı 300 kilometredir. Ağlı ve çevresinde bir yılda üç mevsim yaşanır. Genelde kış mevsimi kasım ayında başlar, nisan ayı sonuna kadar devam eder. Kar erken yağar, geç kalkar. Yörede ilkbahar mevsimi hiç yaşanmaz. Yazlar ılık, yağmurlu; kışlar sert ve kar yağışlıdır. Çevrenin ormanlık ve dağlık oluşu soğukları önler kış aylarında ısı -15 dereceden aşağı düşmez, yaz aylarında +25 dereceden yukarı çıkmaz. Doğal bitki örtüsünü daha ziyade ormanlar oluşturmaktadır. Ormanlarda çam, köknar, meşe, kavak ve söğüt gibi ağaçlar vardır. Dağların ve ormanların etekleri fundalıklarla kaplıdır. Tahıllardan buğday, arpa ve nadiren de fiğ ekilir. Meyvecilik gelişmemiştir. İlçenin komşu ilçelerle olan ulaşımı karayolları yol ağı içinde yer alan asfalt yollarla sağlanmaktadır. 

Ağlı Kiralık Daire Arayanlara Bölgenin Nüfusu 

01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 3.196’dır. Bu kişilerin 1.594’ü erkek ve 1.602’si kadındır. Oranlar ise nüfusun %49,87’sini erkekler ve %50,13’ünü kadınlar oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı % 10,93’dür. Artış miktarı ise 315’dir. İlçenin 2017 nüfusu ise 2.881’dir. Siz de bu her geçen gün gelişen bölgede Ağlı kiralık ev arayışınızda sitemizi seçerek doğru bir tercih yaptınız.

Ağlı Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Mahalleleri ve Köyleri

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçenin toplam mahalle sayısı 10 köy sayısı ise 13’dür.  Başlıca köyleri;  Gölcüğez Köyü,  Fırıncık Köyü, Bereketli Köyü, Akdivan Köyü, Akçakese Köyü, Adalar Köyü, Yeşilpınar Köyü, Turnacık Köyü, Tunuslar Köyü, Selmanlı Köyü, Oluközü Köyü, Müsellimler Köyü, Kabacı Köyüdür. Ağlı kiralık daire bakabileceğiniz ilçenin mahalleri aşağıdaki gibidir;

  • Yağlıca Mahallesi,
  • Alınca Mahallesi,
  • Sinan Mahallesi,
  • Danacı Mahallesi,
  • Selmanlı Mahallesi,
  • Dikmen Mahallesi,
  • Örencik Mahallesi,
  • Ketenciler Mahallesi,
  • Merkez Mahallesi ve
  • Kırlardere Mahallesidir.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlara sitemizde sizleri bekliyor. İlçede yaşamak istiyorsanız ya da kısa süreliğine burayı ziyarete gelecekseniz Ağlı günlük kiralık ev ilanlarına sitemiz üzerinden istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Ağlı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.