/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Araçcancel

Kastamonu Araç Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Araç Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Araç kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Araç Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Bölümü’nde yer alan ilçe Safranbolu ilçesi ile Kastamonu arasında kurulmuş bir ilçedir. Araç kiralık konut arayanlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Doğusunda Kastamonu ve İhsangazi, batısında Safranbolu, güneyinde Kurşunlu ve Çerkeş, kuzeyinde ise Daday ilçesinin yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Yüzölçümü 1,878 metre olan ilçenin denizden yüksekliği 641 metredir. Su kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçede Araç Çayı ve Soğanlı Çayı bulunmaktadır. Karadeniz ve karasal iklim geçiş bölgesinde yer alan ilçede yoğun olarak karasal iklim özellikleri görülmektedir. Bu sebeple ilçede kışlar soğuk ve sert, yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. İlçeye en fazla yağış bahar aylarında düşmektedir. İlçede yer alan ormanlık araziler ise ilçe yüzölçümünün yüzde 83’ünü oluşturmaktadır. İlçede yer alan ormanlarda bulunan ağaçların başında karaçam, sarıçam, kızılçam, köknar, kayın, meşe gelmektedir.

Araç Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 18 bin 863’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,33’ünü (9 bin 306) erkek, yüzde 50,67’sini (9 bin 557) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Araç kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle ve 119 adet köy bulunmaktadır. Araç kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Çay Mahallesi, İnönü Mahallesi, Mesudiye Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşil Mahallesi, Yukarıaraç Mahallesi, Ahatlar Köyü, Akgeçit Köyü, Akıncılar Köyü, Aksu Köyü, Aktaş Köyü, Alakaya Köyü, Alınören Köyü, Aşağıçobanözü Köyü, Aşağılıpınar Köyü, Aşağıikizören Köyü, Aşağıboğa Köyü, Avlacık Köyü, Bahçecik Köyü, Balçıkhisar Köyü, Başköy Köyü, Bektüre Köyü, Belen Köyü, Belkavak Köyü, Boğdam Köyü, Celepler Köyü, Cevizlik Köyü, Çalköy Köyü, Çamaltı Köyü, Çavuş Köyü, Çaykaşı Köyü, Çerçiler Köyü, Çubukludere Köyü, Çukurpelit Köyü, Damla Köyü, Değirmençay Köyü, Dereçatı Köyü, Deretepe Köyü, Doğanca Köyü, Doğanpınar Köyü, Doruk Köyü, Ekinözü Köyü, Erekli Köyü, Eskiiğdir Köyü, Fındıklı Köyü, Gemi Köyü, Gergen Köyü, Kışlaköy Köyü, Kıyan Köyü, Kızılören Köyü, Kızılsaray Köyü, Kıyıdibi Köyü, Kovanlı Köyü, Köse Köyü, Muratlı Köyü, Müslimler Köyü, Okluk Köyü, Okçular Köyü, Oycalı Köyü, Ömersin Köyü, Pelitören Köyü, Palazlar Köyü, Pınarören Köyü, Sarpun Köyü, Şiringüney Köyü, Taşpınar Köyü, Tatlıca Köyü, Tavşanlı Köyü, Tellikoz Köyü, Terke Köyü, Tokatlı Köyü, Toygaören Köyü, Tuzaklı Köyü, Uğur Köyü, Ulucak Köyü, Üçpınar Köyü, Yenice Köyü, Yeşilova Köyü, Yukarıçobanözü Köyü, Yukarıgüney Köyü, Yukarıoba Köyü ve Yurttepe Köyü’dür.

Sizler de kiralık ev tercihini Kastamonu araç ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kastamonu Araç uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Araç Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.