/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çatalzeytincancel

Kastamonu Çatalzeytin Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çatalzeytin Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çatalzeytin kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çatalzeytin Kiralık Daire Arayanlara İlçe Genel Bilgileri

İsmini sahilde bulunan kayıkçıların kayıklarını bağladıkları Çatal Zeytin ağacından alan Çatalzeytin ilçesi 1954 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve Kastamonu iline bağlı olan ilçenin kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Taşköprü, doğusunda Sinop ilinin Türkeli ilçesi, batısında ise Abana ve Bozkurt ilçeleri yer almaktadır. Kastamonu il merkezine 100 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe, Ankara iline 350 kilometre, İstanbul iline ise 650 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Çatalzeytin kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe merkezi Sinop ili ile Kastamonu ilinin sınırında yer almaktadır. Bu iki ili Çatalzeytin’in doğu kesimlerinden Karadeniz’e dökülmekte olan Akçay Nehri ayırmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı meyve ve sebze ürünleri yetiştirilmektedir. Hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçeden konut tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede yapılan hayvancılık ve tarım faaliyetlerinin son dönemlerde modernleşme eğilimi gösterdiği bilgisine ulaşmaktadırlar.

Çatalzeytin Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 7 bin 35’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,41’ini (3 bin 546) erkek, yüzde 49,59’unu (7 bin 35) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çatalzeytin kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 2 adet mahalle ve 41 adet köy bulunmaktadır. Çatalzeytin kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Çelebiler Mahallesi, Merkez Mahallesi, Arıca Köyü, Aşağısökü Köyü, Canlar Köyü, Celallar Köyü, Çağlar Köyü, Çatak Köyü, Çepni Köyü, Çubuklu Köyü, Dağköy Köyü, Doğan Köyü, Duran Köyü, Epçeler Köyü, Fındıklı Köyü, Güneşler Köyü, Hacıreis Köyü, Hacıreissökü Köyü, Hamidiye Köyü, İsmail Köyü, Karacakaya Köyü, Kaşlıca Köyü, Kavaklı Köyü, Kavakören Köyü, Kayadibi Köyü, Kaymazlar Köyü, Kızılcakaya Köyü, Kirazlı Köyü, Konaklı Köyü, Köklüce Köyü, Kuğu Köyü, Kulfallar Köyü, Kuzsökü Köyü, Paşalı Köyü, Piri Köyü, Samancı Köyü, Saraçlar Köyü, Sırakonak Köyü, Sökü Köyü, Yemişli Köyü, Yenibeyler Köyü, Yukarısökü Köyü ve Yunuslar Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihini Kastamonu Çatalzeytin ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kastamonu Çatalzeytin de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Çatalzeytin Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.