/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğanyurtcancel

Kastamonu Doğanyurt Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Doğanyurt Kiralık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Doğanyurt kiralık daire arayışında mısınız? O zaman tam olarak doğru adrestesiniz. Bölgedeki ilanlar arasında size en uygun olanı ararken ilçe hakkında merak edilenlere bu yazıdan ulaşabilirsiniz Doğanyurt, Kastamonu ilinin bir ilçesidir. Cumhuriyet öncesinde 1846 tarihinde Hosalay adı ile bucak teşkilatı kurulmuş, aynı sene denizden gelen korsanlarla savaşmak için karakol teşkilatı kurulmuştur. Cumhuriyetin ilanından sonra, Hosalay olan ismi Meset olarak değiştirilmiş ve 1962 yılında çıkarılan bir kanunla Doğanyurt olarak değiştirilmiştir. 1990 yılına kadar bucak teşkilatı devam etmiştir. Bucak teşkilatının kaldırılması ile yeniden köy statüsüne geçmiştir. 9 Mayıs 1990 tarihinde çıkarılan kanunla ilçe olmuş ve 1 Eylül 1990 tarihinde ilçe statüsüne sahip olmuştur. İlçe Batı Karadeniz Bölgesi’nde sahil kesiminde kurulmuş olup, arazisi dağlık ve engebeliktir. İlçe merkezindeki rakım ortalama 5 metre civarındadır. Doğanyurt kuzeyde Karadeniz, batıda Cide ilçesi, doğuda İnebolu ilçesi, güneyinde ise Şenpazar, Azdavay ve Küre ilçeleri ile çevrilidir. İl merkezine İnebolu ilçesi üzerinden 121 kilometre mesafededir. Sıcaklık kış aylarında 5 dereceye kadar düşerken yaz aylarında 30 derece civarında olur. Sahilden iç kısımlara doğru yükselti artarak devam eder. İlçenin kış mevsiminde sahilde ılıman iklim hüküm sürerken, iç kesimlerin rakımı 1000 metre üzerinde olduğundan çok miktarda kar yağar. 

Doğanyurt Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Turizmi

Doğanyurt Karadeniz kıyısında yer alan ormanın yeşilliği ve denizin mavisinin buluştuğu muhteşem güzelliğe sahip bir ilçedir. İlçede yer alan gezilecek yerler şunlardır; Mesel Kalesi, İlçe merkezinde Balıkçı Barınağı içinde deniz kenarında yer almaktadır. Denizden 150 metre yükseklikte bulunmaktadır. MÖ. 4. Yüzyılda Pontuslular tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. Bu kalenin antik dönemde ibadet yer olarak kullanıldığına dair kalıntılar bulunmaktadır. Deniz Mağaraları, Doğanyurt ilçesinde deniz kenarında Kayran Mağarası ve Lavda Mağarası olmak üzere iki mağara bulunmaktadır. Bu mağaralar denizin dalgalarının kıyıdaki yumuşak kayaları oyması ile oluşan doğal yapılardır. Kayran Mağarası; Kayran Köyünde yer almaktadır. Plajın doğusunda kayalıklar içindedir. Ağzı geniş ve yüksektir. Lavda Mağarası ise; Denizbükü Köyünün Lavda Mahallesinde deniz kıyısında yer almaktadır. Uzunkum Plajı, Doğanyurt ilçesine bağlı Kayran Köyüne 800 metre uzaklıkta yer almaktadır. 400 metre uzunluğunda bir sahile sahiptir. Bu plajda küçük bir mağara bulunmaktadır. Burada deniz yaklaşık 3 metre ilerledikten sonra derinleşmektedir. Bundan olayı buraya denize girenlerin dikkat etmesinde yarar vardır. Balıkçı Barınağı Plajı, Doğanyurt ilçe merkezinde Balıkçı Barınağı içinde yer almaktadır. 300 metre uzunluğunda bir kumsala sahiptir. Burada balıkçı barınağından dolayı dalga yoktur. Yaklaşık 25-30 metre sonra su derinleşmektedir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Doğanyurt'ta kiralık daireler için sitemizdeki ilanlara göz atabilirsiniz

Doğanyurt Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 6.153 kişiden oluşur. Nüfusun, 3.086’sını erkek ve 3.067’sini kadın nüfus oluşturmaktadır. Bu nüfusun %50,15’ini erkekler ve %49,85’ini kadınlar oluşturur. Bu verilere göre nüfusun cinsiyete göre eşit dağıldığını söyleyebiliriz. İlçe nüfusu 2017 yılında 5.993 kişiden oluşmaktadır. İlçenin önceki yıla göre artış oranı %2,67 iken artış miktarı ise 160’dır. Siz de Doğanyurt kiralık daire arayışlarınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz. Kiralık ev arayışınız hala devam ediyorsa size en uygun olan ev ilanları emlakjet.com üzerinden sizlerle buluşuyor. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Kastamonu Doğanyurt ilanlarına ve diğer ilanlara sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Doğanyurt Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.