/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kürecancel

Kastamonu Küre Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Küre Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Küre kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Küre Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgileri

Kastamonu ilinin önemli ilçelerinden biri olan Küre ilçesi Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. İki dağ arasındaki düzlük bir arazi üzerinde kurulan ilçe Kastamonu-İnebolu karayolu üzerinde yer almaktadır. Kastamonu il merkezine 60 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin İnebolu ilçesine uzaklığı ise 30 kilometredir. Kastamonu Küre kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İsfendiyar Dağları üzerinde İç Anadolu Bölgesi’ni Karadeniz kıyı şeridine bağlayan yol üzerinde yer alan ilçe dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. Deniz seviyesinde 960 metrelik bir yükseklikte yer alan ilçe Karadeniz İklimi etkisinde olması sebebi ile ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. Akarsu kaynakları bakımından oldukça zengin olan ilçede Zemberekler Çayı ve Uzungöz Deresi olmak üzere iki adet önemli çay bulunmaktadır. Yaz aylarında serin bir havanın hakim olduğu ilçede kış ayları uzun ve yağışlı geçmektedir. 8 aylık bir kış mevsimi dönemi yaşayan ilçenin yüzde 65’i ormanlık arazilerden oluşmaktadır. İlçede bulunan ormanlık arazileri oluşturan ağaçlardan başlıcaları; köknar, kayın, meşe, çam, gürgen, döngel, fındık, kızılcık, yabani üvez,  sütleğen karaağaç, kızılağaç, kavak ağacıdır. 

Küre Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara ilçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 119’dur. İlçe nüfusunun yüzde 51,43’ünü (3 bin 147) erkek, yüzde 48,57’sini (2 bin 972) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Küre kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 34 adet köy bulunmaktadır. Küre kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Camievsat Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Müderis Mahallesi, Saman Mahallesi, Afşargüney Köyü, Afşarimam Köyü, Ahmetbeşe Köyü, Alacık Köyü, Avcıpınarı Köyü, Belören Köyü, Beşören Köyü, Beyalan Köyü, Bürüm Köyü, Camili Köyü, Canbaz Köyü, Çat Köyü, Çatak Köyü, Çaybükü Köyü, Ersizler Köyü, Ersizlerdere Köyü, Güllüce Köyü, Güney Köyü, İğdir Köyü, Güney Köyü, İğdır Köyü, İkizçeler Köyü, İmralı Köyü, Karadonu Köyü, Karaman Köyü, Kayadibi Köyü, Kesepınar Köyü, Koyunkırtık Köyü, Kozköy Köyü, Kösreli Köyü, Köstekçiler Köyü, Sarpun Köyü, Sipahiler Köyü, Taşpınar Köyü, Topçu Köyü ve Uzunöz Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kastamonu Küre ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kastamonu Küre de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme  sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Küre Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.