/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şenpazarcancel

Kastamonu Şenpazar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Şenpazar Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Şenpazar kiralık daire ilanları EmlakJet sayesinde artık çok yakınınızda. İlçe hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Şenpazar, Türkiye Cumhuriyeti'nin Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Kastamonu ilinin bir ilçesidir. Şenpazar, Kastamonu ilinin kuzeybatısında, Karadeniz Bölgesi'nin Batı Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Kastamonu il merkezine 100 kilometre mesafededir. İlçe kuzeyde Cide, güneyde Azdavay, kuzeydoğuda Doğanyurt ilçeleri tarafından çevrilmiştir. Dağlık ve engebeli olan bu arazi üzerinde, akarsuların oluşturduğu vadiler bulunur. İlçe merkezi de böyle bir vadi üzerinde bulunmaktadır. Değişik yollarla beslenen Şenpazar Çayı ilçe merkezinden geçer. Şenpazar tipik Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Genel olarak Karadenize ait ağaç türlerinden olan karaçam, kayın, meşe, kestane, şimşir, ıhlamur, ceviz türü ağaçlarla kaplı ormanları vardır. İlçede iş sahaları ve sanayi kuruluşları olmadığından, arazi de tarım için işlemesi zor bir yapıya sahip olduğundan ilçe sürekli dışarıya göç vermektedir. 

Şenpazar Kiralık Daire Arayışında Olanlar İçin İlçenin Turizmi

Şenpazar ilçesinin büyük kısmı ormanlık alanlar ile kaplıdır. Yeşil bir tabiata sahip olan Şenpazar doğa harikası görünümü ile görülmesi gereken yerlerdendir. Poyracık Şelalesi, Şenpazar ilçe merkezine 3 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Poyracık Şelalesi ormanlık alan içinde kayaların üstünden hızla aşağı dökülmektedir. Dökülen şelale suları küçük bir gölet oluşturmaktadır. Şelalenin çevresi piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Dağlı Kuyluca Mağarası, Şenpazar ilçesine bağlı Dağlı Köyü yakınlarında yer almaktadır. Dikey bir mağaradır. Mağaranın ağzı yaklaşık 100 metredir. Şehriban Kanyonu, Şenpazar ilçesine bağlı Dağlı Köyünün Kısık Mahallesinde başlayan Şehriban Kanyonu yaşlı ormanlar içinde doğa harikası bir coğrafyada yer almaktadır. Kanyon içinde akvaryumu andıran derin göller, irili ufaklı şelaleler, dereler, gölcükler, doğal oluşum kayalar gibi doğa harikası birçok güzellik bulunmaktadır. Güzel bir doğa yürüyüşü için adeta saklı bir cennet andıran Şehriban Kanyonunu tercih edebilirsiniz. Fabrika Deresi, Şenpazar ilçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta Gürpelik Köyü sınırlarında yer almaktadır. Derenin üzerinde birkaç su değirmeni bulunmaktadır. Fabrika Deresinde alabalık üretimi yapılmaktadır. Çevresi mesire alanı olarak kullanılmaktadır. Siz de bu bölgeden ev sahibi olmak istiyorsanız Şenpazar kiralık ev ilanları için sitemize göz atmalısınız.

Şenpazar Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin büyüklükleri ortalama 130 metrekaredir. Bu alanlarıyla bölgedeki evlerin geniş olduklarını söyleyebiliriz. Şenpazar kiralık daire fiyatları ise 530 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira fiyatı ise 4 Türk Lirasına denk gelir. 

Ev kiralamayı düşünüyorsanız bütçenizi kararlaştırırken bu verilerden yararlanabilirsiniz. Aradığınız kriterlere ve isteklerinize uyan ev ilanlarına ulaşmak için sitemizi inceleyebilirsiniz. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden Kastamonu Şenpazar kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz anda göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Şenpazar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.