/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hacılarcancel

Kayseri Hacılar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Hacılar Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Haritası 

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hacılar kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hacılar Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ilinin güney kesimlerinde Erciyes Dağı’nın eteklerinde yer alan Hacılar ilçesi Kayseri il merkezine 11 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe merkezinin denizden yüksekliği 1350 metre olup Erciyes Dağı’nın bir bölümü ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Kayseri Hacılar kiralık daire arayan vatandaşlar ilçenin kuzeyinde ve doğusunda Melikgazi ilçesi, güneyinde Develi ilçesi, batısında ise İncesu ilçesi yer almaktadır. Yüksek ve engebeli bir yapıya sahip olan ilçede büyük küçük 15 adet dağ bulunmaktadır. Düzlük arazilerin de oldukça fazla olduğu ilçede yer alan tepeler volkanik kayalardan oluşmaktadır. İlçe arazisi güney kesimlerden güneye ve batı kesimlerden doğuya doğru eğim kazanmaktadır. Hacılar kiralık ev arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. 208 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan ilçede kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuraktır. İlçe halkı geçimini bağcılık, tarla ziraatı ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedirler. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında tarla bitkileri ve meyvecilik faaliyetleri yapılmaktadır. Hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede 3 bin büyükbaş hayvan, 4 bin ise küçükbaş hayvan bulunmaktadır. El sanatları alanında da gelişmiş olan ilçede 1950’li yıllarda dokumacılık oldukça önemli bir geçim kaynağıydı. Teknolojinin gelişmesi ile el sanatları kapsamında yapılan Hacı Bezi, yerini el sanatları yerine makinelere bırakmıştır. İlçede yapılan teknolojik kelimeler ile birlikte ilçede konut arayan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Hacılar Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 12 bin 426’dır. Toplam nüfusun yüzde 50,42’sini (6 bin 265) erkek, yüzde 49,58’ini (6 bin 161) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hacılar kiralık ev arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 12 adet mahalle bulunmaktadır. Kayseri Hacılar kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Akdam Mahallesi, Akyazı Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Beğendik Mahallesi, Erciyes Mahallesi, Hürmetci Mahallesi, Karpuzsekisi Mahallesi, Orta Mahallesi, Sakarçiftliği Mahallesi, Yediağaç Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yukarı Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Kayseri Hacılar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kayseri Hacılar da uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Hacılar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.