/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İncesucancel
Kaysericancel

Kayseri İncesu Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

İncesu Kiralık Daire Arayanlara Genel Bilgiler 

İncesu kiralık daire arayışındaki okuyucularımız için ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu araştırmayı derledik. İncesu Kayseri'nin ilçelerinden biridir. İncesu Kayseri’nin güneybatısında, Kayseri-Niğde Devlet Karayolu üzerinde Kayseri’ye 30 kilometre uzaklıktadır. İncesu ilçesi Erciyes’in kısmen güney ve güneybatı eteklerinde kurulmuştur. İlçenin batısında yer alan Tekke dağı 1800 metre yüksekliktedir. İlçe kuzey ve doğuda il merkezi Kayseri, batıda Nevşehir ili Ürgüp ilçesi, güneydoğuda Develi ve güneybatıda Yeşilhisar ilçeleri tarafından çevrilmiştir. Denizden uzak ve deniz etkilerine kapalı olan ilçede yarı kurak karasal bir iklim egemendir. İlçede kış ayları soğuk ve kar yağışlıdır. En soğuk ay Ocak ve Şubat aylarıdır. Yaz ayları kısa ama oldukça sıcak geçer. Ekilebilen arazi taşlı ve verimsiz olduğundan, tarımla uğraşan kesim ancak kendini geçindirebilecek gelir elde etmektedir. Buna rağmen ilçede çalışan nüfusun % 75’i tarımla uğraşmaktadır. İlçede sıra ile ticari amaçlı üzüm buğday, arpa, çavdar, pancar, ayçiçeği ve çeşitli sebzeler yetiştirilmektedir. Büyük ve küçükbaş hayvancılık yapanlar mart, nisan aylarında çevre köylerden alınarak beslenen hayvanları yetiştirip satmaktadırlar. Hayvansal üretim olan peynir, yoğurt, yağ ve yapağı Kayseri ve Ürgüp’te pazarlanmaktadır.

İncesu Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Gezi Noktaları

Üzümü ile ünlü olan İncesu ilçesi diğer yandan tarihi yapıları ile de göze çarpar. Kara Mustafa Paşa Külliyesi, İncesu ilçe merkezinde yer almaktadır. İlçenin en önemli tarihi yapısıdır. Kara Mustafa Paşa Külliyesi Kayseri yolu girişinde gelen kervanları karşılamak amacıyla yapılmıştır. Viranşehir Roma Mezarları, İncesu ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Viranşehir Köyünde yer almaktadır. Köy içinde bulunan bu harabelerden dolayı Viranşehir ismini almıştır. Kapadokya Bölgesindeki tek Roma anıtı olmasından dolayı büyük öneme sahip Roma Mezarları günümüzde kötü durumdadır. Kırklar İni ve Tenten İni, İncesu ilçe merkezine 2 kilometre uzaklıkta Derebağ Bölgesinde yer almaktadır. Kırklar İni büyük bir mağaradır. Tenten İni ise Kırklar İninin tam karşısında yer almaktadır. Aralarında yaklaşık 200 metre uzaklık bulunmaktadır. Burası sarp bir kayalık üzerinde yer almaktadır. Kapı olarak değirmen taşı kullanılmıştır. Tekgöz Köprüsü, İncesu ilçesinin kuzeyinde Kızılırmak üzerinde yer almaktadır. İstek ve ihtiyaçlarınıza uyan İncesu'da kiralık ev ya da daire ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

İncesu Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 95 metrekare olarak karşımıza çıkar. İncesu kiralık daire fiyatları ortalama 438 Türk Lirasına denktir. Metrekare başına düşen kira fiyatı 5 Türk Lirasına denk gelir. Alanlarına ve oda sayılarına göre ortalama kiralık daire fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

  • 2+1, 85 metrekare dairenin kirası 417 Türk Lirası ve
  • 3+1 120 metrekare dairenin kirası 534 Türk Lirasıdır.

Yukarıdaki fiyatlar ışığında siz de bütçenizi hazırladıysanız aradığınız evlere EmlakJet üzerinden ulaşmanız oldukça kolay. İsteklerinize uyan İncesu sahibinden kiralık daire ya da emlakçıdan kiralık daire ilanlarına sitemizden hızlıca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.