/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Özvatancancel

Kayseri Özvatan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Özvatan Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Özvatan kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Özvatan Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ilini önde gelen ilçelerinden olan Özvatan ilçesi dağlık ve engebeli bir yapıya sahiptir. Özvatan kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede bozkır ikliminin hakim olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe su kaynakları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan su kaynaklarından ilçenin engebeli bir araziye sahip olmasından ötürü sulama suyu olarak kullanılamamaktadır. Özvatan kiralık ev arayan vatandaşlar ilçenin en önemli akarsuyunun Kızılırmak Nehri olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Kayseri iline 75 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin yüzölçümü 206 kilometrekaredir. İlçenin doğusunda Sarıoğlan ilçesi, batısında Felahiye ilçesi, güneyinde Bünyan ve Merkez Kocasinan ilçeleri, kuzeyinde Yozgat ili yer almaktadır. İlçenin rakımı 1350 metredir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayamaktadır. İlçede yaşayan yerel halk hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedirler. Tarım faaliyetleri kapsamında ise hububat ve belli başlı meyve sebze ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. İlçede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetleri son dönemlerde modernleşme eğilimi göstermektedir. Bu nedenle ilçede konut tercihine bulunan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Sanayi faaliyetleri ile ilgilenmek isteyen vatandaşlar ilçeye yakın olan ilçelerdeki sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimlerini sağlayabilirler. İlçe içerisinde yerleşim sınırı olan Kızılırmak Nehri ilçe için oldukça önemlidir.

Özvatan Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 413’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,51’ini (2 bin 788) erkek, yüzde 48,49’unu (2 bin 625) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kayseri Özvatan kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 13 adet mahalle bulunmaktadır. Özvatan kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Alparslan Mahallesi, Aşağı Boğaziçi Mahallesi, Bahçeli Evler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Güney Mahallesi, Kale Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kermelik Mahallesi, Küpeli Mahallesi, Taşlık Mahallesi, Tuğlaşah Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yukarı Boğaziçi Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Kayseri Özvatan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kayseri Özvatan uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Özvatan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.