/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tomarzacancel
Kaysericancel

Kayseri Tomarza Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Tomarza Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler 

Tomarza kiralık daire arayışınıza devam ederken ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Tomarza, Kayseri'nin bir ilçesidir. Gelişmekte olan bir ilçedir. 1953 yılında ilçe olmuştur. İlçe, düz bir arazi üzerine kurulmuştur. Kuzeyi Talas ve Bünyan, Güneyi Adana ilinin Tufanbeyli ilçesi, Batısı Develi ilçesi, Dogusu Sarız ve Pınarbaşı ilçeleri ile çevrilidir. İlçenin denizden yüksekliği 1397 metredir. İlçenin üç ovası mevcuttur. Bunlar, Göstere ovası, Mandal ovası ve Çukuryavşan ovalarıdır. Akarsuları Zamantı Irmağı, Kuru çay ve Şehriyel suyudur. İlçenin Dağları ise, Aygörmez, Sövengen ve Sümengen dağı ile ilçenin güney ve güneydoğusunda ise Torosların Tahtalı kolunu oluşturan sıradağlar vardır. İlçede kışları soğuk ve yağışlı, yazları sıcak ve kurak özelliklere sahip karasal iklim hüküm sürer. Kış aylarında yağışlar yağmur ve kar şeklinde olur. Bitki örtüsü olarak Güneydeki Toros Dağlarının eteklerinde 20.000 dekar orman, 20.000 dekar fundalık bulunmakta diğer kısımlar kıraç arazi yapısına sahiptir. İlçede halkın büyük çoğunluğu hayvancılık, çiftçilik, serbest işçilik ve halı dokumacılığı ile geçimini sağlamaktadır. İlçede genellikle kuru tarım yapılmaktadır. İlçenin tarihi İl Merkezi olan Kayseri ile aynıdır. 1071 yılında Alpaslan’ın Malazgirt Zaferinden sonra Anadolu’nun fethine kadar bölge sırasıyla Kapadokyalılar, Büyük İskender’in Makedonya İmparatorluğu ve Romalıların idaresinde kalmıştır. Malazgirt Zaferinden sonra bölgeye Uygur Türkleri ile İran’dan gelen Avşar Türkleri yerleşmiştir. İlçedeki muhacir Türk nüfusunun özellikle “93 Harbi” olarak bilinen 1877-1878 Osmanlı Rus savaşı sırasında arttığı görülmektedir. Rus işgalinden kaçan çok sayıda Türk ailesi İlçe merkezi ve etrafındaki köylere yerleşmişlerdir.

Tomarza Kiralık Daire Bakanlara Gezi Rehberi

Tomarza ilçesi kabak çekirdeği ve Tomarza taşı ile dikkat çekmektedir. İlçede birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Merkez Camii, Tomarza ilçe merkezinde Cumhuriyet Mahallesinde Çarşı içinde yer almaktadır. Çarşı içinde bulunmasından dolayı Çarşı Camii olarak da anılmaktadır. 19. Yüzyıl Osmanlı mimarisine sahiptir. Merkez Camii, taş ve ahşap işlemelere sahip estetik görüşü ile harika bir güzellik oluşturmaktadır. Tomarza Kilisesi, Tomarza ilçe merkezinde Cumhuriyet Mahallesinde yer almaktadır.  Kilisenin altın işlemelere sahip dört penceresi bulunmaktadır. Yapı içinde yer alan freskler ve süslemeler dikkat çekmektedir. Günümüze kısmen sağlam olarak ulaşan Tomarza Kilisesi görülmesi gereken tarihi yapılardandır. Gülbaba Türbesi, Tomarza ilçe merkezine bağlı Gülveren Köyünde yer almaktadır. Türbe yöre halkı tarafından yoğun ilgi görmektedir. Tomarza kiralık ev arayışlarınızda sitemizden yararlanabilirsiniz.

Tomarza Kiralık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki dairelerin alanları ortalama 102 metrekaredir. Tomarza kiralık daire fiyatları ortalama 831 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen kira 8 Türk Lirasına denk gelir. 

Ev için bütçenizi hazırladıysanız EmlakJet sayesinde vakit kaybetmeden ilanlara göz atabilirsiniz. Tomarza kiralık daireler sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizde.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.