/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yahyalıcancel

Kayseri Yahyalı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yahyalı Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yahyalı kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kirasını öğrenebilirsiniz.

Yahyalı Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Yahyalı ilçesinin denizden yüksekliği 1210 metredir. Yahyalı kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Akarsu kaynakları bakımından oldukça zengin olan ilçede yer alan su kaynaklarından başlıcaları: 

  • Zamantı Irmağı, 
  • Kapuzbaşı Şelaleleri Çayı, 
  • Derebağ Şelalesi Çayı ve
  • Kocaçay’dır.

Yahyalı kiralık ev araştırmasında olan kişiler ilçe merkezinin Erciyes Dağı’nın güney kesiminde yer alan Sultan Sazlığı üzerinde yer aldığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçenin kuzeyinde Develi ilçesi, güneydoğusunda Adana ilinin Feke ilçesi, batısında Niğde ilinin Dündarlı kasabası, güneybatısında ve güneyinde ise Niğde ilinin Çamdardı ilçesi ve Kayseri ilinin Yeşilhisar ilçeleri yer almaktadır. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe en fazla yağışı bahar aylarında almaktadır. İlçenin rakımı düşük olan kesimlerinde yer yer Akdeniz ikliminin etkilerine de rastlanmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yoğun olarak elma tarımı yapılırken belli başlı sebze ve meyve ürünlerinin de tarımı yapılmaktadır. 

Yahyalı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 36 bin 331’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,48’ini (18 bin 339) erkek, yüzde 49,52’sini (17 bin 992) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yahyalı kiralık konut arayan vatandaşların ilçede kiralık daire tercihinde bulunabileceği 41 adet mahalle bulunmaktadır. Kayseri Yahyalı kiralık daire arayışında olanların konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: 100.Yıl Mahallesi, 75.Yıl Mahallesi, Ağcaşar Mahallesi, Avlağa Mahallesi, Balcıçakırı Mahallesi, Burhaniye Mahallesi, Büyükçakır Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çavdaruşağı Mahallesi, Çiğilli Mahallesi, Çubukharmanı Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Delialiuşağı Mahallesi, Denizovası Mahallesi, Derebağ Mahallesi, Dikme Mahallesi, Fetullah Mahallesi, Fevziçakmak Mahallesi, Gazibeyli Mahallesi, İlyaslı Mahallesi, İsmet Mahallesi, Kapuzbaşı Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Kavacık Mahallesi, Kirazlı Mahallesi, Kocahacılı Mahallesi, Kopçu Mahallesi, Kuzoluk Mahallesi, Madazı Mahallesi, Mustafabeyli Mahallesi, Sazak Mahallesi, Senirköy Mahallesi, Seydili Mahallesi, Süleymanfakılı Mahallesi, Taşhan Mahallesi, Ulupınar Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yerköy Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi ve Yuları Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Kayseri Yahyalı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kayseri Yahyalı uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Yahyalı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.