/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çelebicancel

Kırıkkale Çelebi Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çelebi Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çelebi kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Çelebi Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Tarihi Hakkında Genel Bilgiler

Geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Çelebi ilçesi ile ilgili olarak birçok rivayet bulunmaktadır. Anadolu’nun Türkleşme ve İslamlaşma Dönemi’nde Anadolu’yu önemli bağlantı yollarına bağlayan yolların yakınında yer alan ilçe zamanla önemli bir yerleşim merkezi haline gelmiştir. Çelebi kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. Cumhuriyet dönemi sonrasında 18 adet köyün bulunduğu bir nahiye statüsüne yükselen bölgenin ilk nahiye müdürü 1928 yılında göreve başlamıştır. Çelebi kiralık ev arayan vatandaşlar bölge hakkında yaptıkları araştırmalar soncunda bölgenin 1990 yılında ilçe statüsüne kavuştuğu bilgisine ulaşmaktadır.

Çelebi Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Coğrafyası Hakkında Bilgiler

Çelebi ilçesi, Çelebi Dağı eteklerinde yer almaktadır. Batısında Bala ve Karakeçili ilçeleri, kuzeyinde Keskin ilçesi, güneyinde ve doğu kesimlerinde ise Kaman ilçesi yer almaktadır. Kırıkkale il merkezine 57 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin Ankara iline uzaklığı 115 kilometredir. Yüzölçümü 180 bin kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 1275 metredir. İklim olarak karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Bahar mevsimlerinin oldukça kısa sürdüğü ilçede yağışların az olmasından dolayı genellikle bozkır bitki örtüsü hakimdir. Çelebi kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçeye en fazla yağışın sonbahar ve kış mevsimlerinde düştüğü bilgisine ulaşmaktadırlar.

Çelebi Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 3 bin 24’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,32’sini (1.552) erkek, yüzde 48,68’ini (1.472) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çelebi kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 13 adet köy bulunmaktadır. Kırıkkale Çelebi kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Barbaros Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Yeni Mahallesi, Alıcıyeniyapan Köyü, Hacıyusuflu Köyü, Halildede Köyü, İğdebeli Köyü, Kaldırım Köyü, Karaağaç Köyü, Karaağıl Köyü, Karabucak Köyü, Karahacılı Köyü, Karayakup Köyü, Kepirli Köyü, Tilkili Köyü ve Yukarışıh Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kırıkkale Çelebi ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kırıkkale Çelebi de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Çelebi Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.