/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akpınarcancel
Kırşehircancel

Kırşehir Akpınar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Akpınar Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akpınar kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Akpınar Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ilinin önemli ilçelerinden biri olan Akpınar ilçesi İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer almaktadır. İlçe yüzölçümü 528 kilometrekaredir. Akpınar kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin kuzeydoğusunda Akçakent ilçesi, kuzeybatısında Kırıkkale ilinin Keskin ilçesi, batısında Kaman ilçesi, güneyinde Kırşehir il merkezi yer almaktadır. Ormanlık araziler bakımından fakir olan ilçede karasal iklim özellikleri görülmektedir. Akpınar kiralık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede yazların sıcak ve kurak, kışların ise soğuk ve kar yağışlı geçtiği bilgisine ulaşmaktadır. İlçe su kaynakları bakımından çok zengin değildir. Ancak irili ufaklı çaylar ve dereler bulunmaktadır. İlçede yer alan Manözü deresi, tarım arazilerinin sulanmasında oldukça büyük bir öneme sahiptir. Genel bitki örtüsünün bozkır olduğu ilçede yer alan vadi tabanlarında kavak ağaçlarının bulunduğu araziler ve meyve bahçeleri yer almaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede kuru tarım özellikle ön planda olup, belli başlı hububat ürünleri ve yoğun olarak şeker pancarı üretimi yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

 Akpınar Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 7 bin 826’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,74’ünü (3 bin 893) erkek, yüzde 50,26’sını (3 bin 933) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akpınar kiralık ev arayan kişilerin ilçede konut kiralayabileceği 6 adet mahalle ve 26 adet köy bulunmaktadır. Kırşehir Akpınar kiralık daire arayışında bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Alipaşa Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Hacı Hüseyin Efendi Mahallesi, Kaleyazı Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Alişar Köyü, Aşağıhomurlu Köyü, Boyalık Köyü, Büyükabdiuşağı Köyü, Çalıburnu Köyü, Çayözü Köyü, Çebişler Köyü, Çelebiuşağı Köyü, Çiftlikmehmetağa Köyü, Çiftliksarıkaya Köyü, Demirci Köyü, Deveci Köyü, Durmuşlu Köyü, Eldelekliortaoba Köyü, Eşrefli Köyü, Gülveren Köyü, Hacımirza Köyü, Hacıselimli Köyü, Hanyerisarıkaya Köyü, Himmetuşağı Köyü, Karaova Köyü, Kelismailuşağı Köyü, Köşker Köyü, Pekmezci Köyü ve Sofrazlı Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kırşehir Akpınar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kırşehir Akpınar da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.