/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kandıracancel

Kocaeli Kandıra Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Kandıra Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kandıra kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kandıra Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ilinin kuzeyinde yer alan Kandıra ilçesi Osmanlı Devleti Dönemi’nden bu yana belediye teşkilatlanması olan bir bölgedir. Kandıra kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. Karadeniz’de 52 kilometrelik bir kıyısı olan ilçenin yüzölçümü 933 kilometrekaredir. İlçenin doğusunda Sakarya, batısında İstanbul, güneyinde Kocaeli Merkez ilçesi, kuzeyinde ise Karadeniz yer almaktadır. Kandıra kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçenin deniz seviyesinden yüksekliğinin 75 metre olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Su kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçede yer alan akarsulardan başlıcaları:

  • Sarısu Deresi,
  • Seyrek Deresi ve 
  • Kumcağız Deresi’dir.

İlçe iklim bakımından ise Batı Karadeniz ve Marmara Bölgesi iklimleri etkisindendir.

Kandıra Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 51 bin 348’dir. İlçe nüfusunun yüzde 55,12’sini (28 bin 301) erkek, yüzde 44,88’ini (23 bin 47) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kandıra kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 96 adet mahalle bulunmaktadır. Kocaeli Kandıra kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akçaova Mahallesi, Akdurak Mahallesi, Akıncı Mahallesi, Alefli Mahallesi, Antaplı Mahallesi, Avdan Mahallesi, Aydınlık Mahallesi, Babaköy Mahalles,i Babalı Mahallesi, Bağırganlı Mahallesi, Balaban Mahallesi, Balcı Mahallesi, Ballar Mahallesi, Beyce Mahallesi, Beylerbeyi Mahallesi, Bolu Mahallesi, Bozburun Mahallesi, Cebeci Mahallesi, Çakırcaali Mahallesi, Çakmaklar Mahallesi, Çalca Mahallesi, Çalköy Mahallesi, Çalyer Mahallesi, Çamkonak Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çerçili Mahallesi, Dalca Mahallesi, Deliveli Mahallesi, Doğancılı Mahallesi, Döngelli Mahallesi, Duraçali Mahallesi, Duraklı Mahallesi, Eğercili Mahallesi, Elmacık Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Ferizli Mahallesi, Gebeşler Mahallesi, Hüdaverdiler Mahallesi, İncecik Mahallesi, Kabaağaç Mahallesi, Kanatlar Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Karadivan Mahallesi, Karlı Mahallesi, Kaymaz Mahallesi, Kaymaz Erikli Mahallesi, Kefken Mahallesi, Kıncıllı Mahalles,  Kırkarmut Mahallesi, Kızılcapınar Mahallesi, Kocakaymas Mahallesi, Kubuzcu Mahallesi, Kurtyeri Mahallesi, Lokmanlı Mahallesi, Mancarlar Mahallesi, Merkez Erikli Mahallesi, Mülküşehsuvar Mahallesi, Nasuhlar Mahallesi, Orhan Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Özbey Mahallesi, Pelitpınarı Mahallesi, Pınardüzü Mahallesi, Pınarlı Mahallesi, Pirceler Mahallesi, Safalı Mahallesi, Sarıahmetler Mahallesi, Sarıcaali Mahallesi, Sarıgazi Mahallesi, Sarnıçlar Mahallesi, Selametli Mahallesi, Selimköy Mahallesi, Sepetçi Mahallesi, Seyitaliler Mahallesi, Sinanlıbilallı Mahallesi, Sucuali Mahallesi, Süllü Mahallesi, Şerefsungur Mahallesi, Tatarahmet Mahallesi ve Teksen Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Kocaeli Kandıra ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kocaeli Kandıra da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Kandıra Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.