/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Körfezcancel

Kocaeli Körfez Kiralık Daire

araması için 26 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Körfez Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Körfez kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Körfez Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Körfez ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçe 1950’li yıllardan sonra sanayileşme eğilimi göstermiştir. Körfez kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Karadeniz ve Marmara bölgelerinin kesişim noktasında yer alan ilçede geçiş iklimi hakimdir. Bu nedenle kışlar ılık ve yağışlı, yazlar ise sıcak geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım, hayvancılık ve sanayi faaliyetlerine dayanmaktadır. Körfez kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin merkezi noktalarında genellikle sanayi faaliyetlerinin yoğunlaştığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçenin merkezi noktaları dışında kalan bölgelerde genellikle tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinden başlıcaları; buğday, arpa, ayçiçeği, mısır, zeytin, elma, üzüm, armut ve kirazdır. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinden elde edilen ürünler genellikle ilçe içerisinde yer alan sanayi kuruluşlarında işlenmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak küçükbaş hayvancılık, tavukçuluk ve arıcılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen vatandaşlar ilçede yer alan zengin iş imkanları sebebi ile de ilçede konut tercihinde bulunmaktadır.

Körfez Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 165 bin 503’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,43’ünü (83 bin 456) erkek, yüzde 49,57’sini (82 bin 47) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Körfez kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 36 adet mahalle bulunmaktadır. Kocaeli Körfez kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: 17 Ağustos Mahallesi, Agah Ateş Mahallesi, Alihocalar Mahallesi, Atalar Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Belen Mahallesi, Cuma Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlıtepe Mahallesi, Çıraklı Mahallesi, Dere Mahallesi, Dikenli Mahallesi, Elmacık Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, Güney Mahallesi, Hacı Akif Mahallesi, Hacı Osman Mahallesi, Himmetli Mahallesi, İlimtepe Mahallesi, Kalburcu Mahallesi, Karayakuplu Mahallesi, Kışladüzü Mahallesi, Kirazlıyalı Mahallesi, Kutluca Mahallesi, Kuzey Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Naip Mahallesi, Osmanlı Mahallesi, Sevindikli Mahallesi, Sipahiler Mahallesi, Şemsettin Mahallesi, Şirinyalı Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi ve Yeniyalı Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Kocaeli Körfez ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kocaeli Körfez de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Körfez Kiralık Daire
Kocaeli Körfez Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kocaeli Kiralık Daire
 • Konya Akşehir Kiralık Daire
 • Konya Ereğli Kiralık Ev
 • Konya Ilgın Kiralık Ev
 • Konya Karatay Karaaslandede Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.