/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ahırlıcancel

Konya Ahırlı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ahırlı Kiralık Daire Bakanlara Bölge Hakkında Bilgiler 

Ahırlı kiralık daire ilanları arasında dolaşmadan önce ilçe hakkında aklınızda soru işaretleri varsa bu yazıyı okumalısınız. Ahırlı, Konya ilinin bir ilçesidir. 1962 yılında Belediye Teşkilatı kurulan Ahırlı, Bozkır ilçesinin merkezlerinden biri idi. 09.05.1990 tarih ve 3644 Sayılı 130 İlçe Kurulması Hakkında Kanun ile Bozkır İlçesinden ayrılarak ilçe olmuştur. 31 Temmuz 1991 tarihinden itibaren de ilçe faaliyetine başlamıştır. Güneyinde Toros sıra dağları uzanır. Doğusunda Bozkır, batısında Yalıhüyük ve Seydişehir, kuzeyi Akören ilçeleri ile çevrilidir. İlçe sınırları içerisinde Toros Sıra Dağlarının kuzeyinde ve eteklerinde çeşitli yaylalar mevcuttur. İlçenin kuruluş yeri engebelidir. Deprem haritasında 4. dereceli deprem bölgeleri içerisinde gösterilmektedir. İlçenin iklimi İç Anadolu ve Akdeniz iklimlerinin özelliklerini taşır. Geçim genelde tarım ve hayvancılık üzerinedir. İlçe merkezi Seydişehir-Bozkır karayolu üzerinde kurulmuştur. Ekonomisi tarıma dayalıdır. Çarşamba Suyu başlıca akarsuyudur. Başlıca tarım ürünleri nohut ve tahıldır. Ovalık kesimin sulanabilen kısmında sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılır.

Ahırlı Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Tarihi

Ahırlı’da yerleşim, M.Ö. 2.000’li yıllara uzanmaktadır. Türklerden önce burada, Bizans İmparatorluğu hüküm sürmüştür. 1071 Malazgirt Savaşından sonra Anadolu’nun kapısının Türklere açılması ile birlikte Anadolu’ya Türk akınları yapılmıştır. Konya’nın Türkleştirilmesi esnasında bu bölgeye Orta Asya’dan Türk aileleri gelerek yerleşmişlerdir. En eski yerleşim bölgeleri Dodurga, Doğancı Deresi ve Gavur Öreni mevkileridir. O dönemlerde, İlçenin su ihtiyacı da eski camii altında bulunan su sarnıcından karşılanmaktaydı. Ahırlı, Karamanoğulları döneminde de aynı görevi üstlenmiştir. Karamanoğlu İbrahim Bey (Ö.1454) bu bölgede vakıflar kurmuştur. İçel Türkmenlerinin Taşlık Silifke’de yaşayan Bozkır Oymağı, II Beyazıd Döneminde Bozkır Bey ve Kanuni döneminde Bozkır Bey’ in oğlu Hüseyin Bey’in reisliğinde bugünkü Bozkır ve Ahırlı İlçesi çevrelerinde hüküm sürmüştür. Son dönemlere kadar kasaba, Alanya, Akseki, Manavgat, Beyşehir, Bozkır ve Çumra İlçeleri ve köylerinin ihtiyaçlarını karşıladıkları elli demirci, elli leblebici, otuz kunduracı, dört dokumacı, on nalbant, on marangoz, esnafın faaliyet gösterdiği bir ticaret merkezi idi. Ev arayışınıza EmlakJet sayesinde bir adım daha yaklaştınız.  İsteklerinize en uygun evler sitemizde sizlerle buluşuyor. Konya Ahırlı ev kiraları için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

Ahırlı Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Nüfus Bilgileri 

02 Şubat 2019 TÜİK verilerini incelediğimizde ilçenin 2018 yılına ait nüfusu 5.084 kişiden oluştuğunu görürüz. Bu nüfusun %49,13’ünü erkekler ve %50,87’sini kadınlar oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. Bu nüfus, 2.498’i erkek ve 2.586’sı kadından oluşmaktadır. İlçeni 2017 yılına ait nüfusu ise 4.598’dir.Nüfusun önceki yıla göre artış oranı %10,57 iken artış miktarı ise 486’dır. Ahırlı kiralık daire arayışınızda bu bilgiler yol gösterici olabilir.

EmlakJet ile ev arayışları çok kolay. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Ahırlı sahibinden kiralık daire ya da emlakçıdan kiralık daire ilanlarına sitemizden göz atmalısınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Ahırlı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.