/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Altınekincancel

Konya Altınekin Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Altınekin Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Altınekin kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Altınekin ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Altınekin Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Altınekin ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Konya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.165 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 950 metredir. Konya il merkezine 65 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Konya Ovası’nın kuzeye doğru uzantısı şeklinde görünmektedir. Bu nedenden ötürü, ilçe arazisinin büyük bir kısmı ova veya yayla özelliği göstermektedir. Ancak yine de yer yer tepeler görülebilmektedir. İlçenin doğal bitki örtüsünü bozkırlar oluşturmaktadır. İlçe sınırları içerisinde hiç akarsu yoktur. Benzer bir şekilde, Altınekin’de ormanlık alan da mevcut değildir. İlçenin etrafında bulunan yerlerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Cihanbeyli ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Selçuklu ve Karatay ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Sarayönü ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde ise Aksaray ili bulunmaktadır.

Altınekin Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Altınekin kiralık ev arayan okuyucularımız için karasal iklimin ilçeye genel olarak hâkim olduğu görülmektedir. Ancak bu karasal iklim tipik İç Anadolu karasal ikliminden ziyade, daha çok Doğu Anadolu Bölgesi’nde görülen sert karasal iklimi andırmaktadır. Bu nedenle, Altınekin’in iklim koşulları Konya’nın diğer ilçelerinden farklıdır. Yaz mevsimi oldukça sıcak ve kurak geçerken kış aylarında yağışlı ve sert hava koşulları gözlemlenmektedir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 10,9 santigrat derecedir. Bir yıldaki yağış miktarı ise 373,5 milimetredir.

İlçe içerisinde büyük miktarlarda ekilebilir alan olduğu görülmektedir. Bu nedenle tarıma oldukça elverişlidir. Altınekin’de en çok şeker pancarı ve buğday üretilmektedir. Ancak son yıllarda bu ürünlere bir de ayçiçeği ve fasulye de eklenmiştir. Tarım haricinde, hayvancılık sektörü de ilçe ekonomisine büyük katkılarda bulunmaktadır.

Altınekin Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Altınekin ilçesinde toplam 14.548 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,53’ü erkek olup geride kalan %49,47’lik kesimini erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %3,37 olarak tespit edilmiştir. 

Altınekin ilçesinde toplam 20 adet mahalle bulunmaktadır. Altınekin kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Akıncılar Mahallesi,
  • Ölmez Mahallesi,
  • Dedeler Mahallesi,
  • Oğuzeli Mahallesi,
  • Kale Mahallesi.

Eğer siz de Altınekin sahibinden kiralık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Altınekin Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.