/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beyşehircancel
Konyacancel

Konya Beyşehir Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Beyşehir Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Beyşehir kiralık daire seçmeyi düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgilere değindik. İlçenin ikliminden mahallelerine kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacağınız bu yazıyı okuduktan sonra ilçeyi daha yakından tanımış olacaksınız. Beyşehir, Konya iline bağlı otuz bir ilçeden yalnızca biridir. Konya ülkemizin yüzölçümü bakımından en büyük kentidir. Ülkemizin en gelişmiş yedinci ili olan Konya’nın en gelişmiş altıncı yerleşim birimidir. İl nüfusunun yaklaşık olarak %3.34’ü burada ikamet etmektedir. Milattan önceki çağlarda kurulan bu ilçenin bilinen ilk ismi Psidya’dır. İlçede sırasıyla Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. İlçede Türk yerleşimi ise 13. Yüzyılda başlamıştır. Bölge merkezli olarak kurulan Karamanoğulları beyliği, ilçenin Türkleşmesinde ve iskan edilmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Semt Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına dahil olmuştur. Bu tarihten sonra Konya sancağına bağlı bir nahiye olarak bilinmiştir. 

Beyşehir Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Beyşehir kiralık ev düşünenler için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değindik. Beyşehir ilçesi, 2652 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerinde konumlanmış durumdadır. Buna ek olarak ilçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1125 metredir. Batı Toroslar arasında bulunan bir çukurun üzerine konumlanmış olan Semtin büyük bir bölümünde Beyşehir Gölü yer almaktadır. İlçenin batısından güneybatısına kadar Toroslar uzanmaktadır. Bölgede yer alan düzlük arazilerde ise bozkırlar yer almaktadır. Çevresinde yer alan dağlar ise ormanlarla kaplı durumdadır. Akdeniz Bölgesi’nin Göller Yöresi kısmında yer alan semt İç Anadolu ile Akdeniz Bölgesi’ni birbirine bağlayan bir geçit görevi görmektedir. İlçe, Akdeniz’den yaklaşık olarak altmış beş kilometre uzakta yer almaktadır. Semtin kuzeyinde Doğanhisar, Hüyük ve Ilgın, kuzeydoğusunda Derbent, kuzeybatısında ise Eğirdir ilçeleri yer almaktadır. Beyşehir kiralık konut tercih etmeyi düşünenler, semtte karasal iklim koşullarının hüküm sürdüğünü göz önünde bulundurmalıdır. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. 

Beyşehir Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Nüfusu 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgiler ışığında, Beyşehir ilçesinde hayatını sürdürenlerin sayısının 73.768 kişiye ulaştığını söyleyebiliriz. Bu kişilerin %49.83’ü erkek, geriye kalan %50.17’si i ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin nüfus grafiği oldukça dalgalı bir görünüme sahiptir. Semt popülasyonu 2013 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. Semt popülasyonun artış hızı %1.62 olarak hesaplanmıştır. İlçe altmış bir mahalleden meydana gelmiştir. Köy ya da köy altı yerleşimi ise yoktur. Biz bu mahalleleri Konya Beyşehir kiralık ev düşünenleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık. Siz de bu mahallelerden birkaçında araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Yeni Mahalle
 • Müftü Mahallesi 
 • Üzümlü Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Hamidiye Mahallesi
 • Hacı Akif Mahallesi
 • Beytepe Mahallesi
 • Huğlu Mahallesi
 • Karaali Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi
 • Avşar Mahallesi
 • Evsat Mahallesi
 • Dalyan Mahallesi

Eğer Beyşehir kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Beyşehir kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.