/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozkırcancel
Konyacancel

Konya Bozkır Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bozkır Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler 

Bozkır kiralık daire arayışları içinde olan EmlakJet ziyaretçilerinin bölge hakkında bilgi sahibi olmaları için bu araştırma yazısını hazırladık. Bozkır, Konya ilinin bir ilçesidir. Konya'nın en eski ilçelerinden birisi olan Bozkır’ın il merkezine uzaklığı 116 kilometredir. Konya’nın Akdeniz bölgesi sınırları içinde yer alır. Torosların İç Anadolu bölgesine bakan eteklerinde kurulmuştur. Bozkır’ın bu özelliği iklim, bitki örtüsü, sosyal ve ekonomik yapısını etkilemiştir. Akdeniz iklimi ile karasal iklimin etkilerini Toros Dağları belirler. Bozkır'ın komşuları; Doğuda Güneysınır ve Çumra, Güneyde Hadim, Güneybatısında Gündoğmuş, Batıda Akseki ve Ahırlı, Kuzeyde Seydişehir, Ahırlı ve Yalıhüyük. Çarşamba çayı; Aygır Pınarı denilen kaynaktan çıkar, yakın zaman kadar temiz ve duruluğu bozulmadan akardı, ilçe merkezine ulaşıncaya kadar, Karacahisar, Sorkun, Dere ve Çağlayan gibi yerleşim yerlerini kat ederek geldiği için çevre kirliliği bu çayı da etkilemiştir. Tarih boyunca bu bölge çeşitli kavimlerin yönetiminde kalmıştır. Uzun zaman roma İmparatorluğu sınırları içinde yönetilmiş, M.S. 395 yılında Roma İmparatorluğu ikiye ayrılmış Doğu Roma (Bizans) sınırları için de kalmıştır. Türklerin Konya'yı 1176 yılında Başkent yapmaları ile İsauria bölgesi Türklerin eline geçmiştir.

Bozkır Kiralık Daire Bakanlara Gezi Rehberi 

İlçe hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle görülmesi gereken yerler arasındadır. Bozkır ilçesinin ortasında geçen Çarşamba Irmağı ilçeye doğal bir güzellik katmaktadır. Irmağın kenarlarında yer alan çay bahçeleri ve yeşillikler ilçenin dinlenmek için en güzel yerlerindendir. Çarşamba Köprüsü, Bozkır ilçe merkezinde ve ilçeye ikiye ayıran Çarşamba Irmağı üzerinde yer almaktadır. 22 metre uzunluğa ve 4 metre genişliğe sahip Çarşamba Köprüsü mimari yapısına bakıldığında Selçuklular Döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir. Zengibar Kalesi, Bozkır ilçesine bağlı Yazdamı ve Işıklar Köyü arasında yer almaktadır. Bozkır ilçe merkezinin 10 kilometre doğusunda yer alan Zengibar Kalesi İsaurialılar tarafından inşa edilmiştir.1750 metre yükseklikte bir tepe üzerinde yer alan kale tüm bölgeye hâkim bir konumdadır. Merkez Büyük Camii, Bozkır ilçe merkezinde Çarşamba Irmağının kıyısında yer almaktadır. Caminin üzerinde yer alan kitabeye göre cami; 1286 yılında inşa edilmiştir. Hisarlık Camisi, Bozkır ilçe merkezine bağlı Hisarlık Kasabasında yer almaktadır. 1282 yılında yapılan Hisarlık Camisi bölgenin en önemli Osmanlı eserlerindendir. Siz de ilçedeki bu güzellikleri görmek amacıyla bölgeye kısa süreli ziyarete bulunacaksanız Konya Bozkır kiralık müstakil ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bozkır Kiralık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede bulunan kiralık dairelerin ortalama büyüklükleri 120 metrekare olarak karşımıza çıkar. Bozkır kiralık daire fiyatları ortalama 421 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen kira fiyatı 4 Türk Lirasıdır.

Kiralık konut arayışında bütçenizi belirlediyseniz ev ilanlarına bakmamanız için hiçbir sebebiniz yok. Emlakjet evlere en kolay şekilde ulaşabilmeniz için ilgili ilanları bir araya getirdi. Siz de isteklerinizi karşılayan Bozkır kiralık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

12 Ocak 2022

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.