/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Cihanbeylicancel

Konya Cihanbeyli Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Cihanbeyli Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Cihanbeyli kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Cihanbeyli Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Cihanbeyli ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Cihanbeyli kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin isminin birçok kez değişerek en sonunda Cihanbeyli olarak belirlendiği bilgisine ulaşmışlardır. 1928 yılında ilçe merkezi olan bölge, 1929 yılında ilçe statüsüne getirilmiştir. Cihanbeyli kiralık ev arayan kişiler ilçe coğrafyası ve iklimi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçeden konut tercihinde bulunmak isteyen vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında genellikle belli başlı hububat ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinde genellikle kuru tarım ürünleri tercih edilmektedir. İlçe ekonomisine önemli katkılar sağlayan bir diğer faaliyet ise hayvancılıktır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Cihanbeyli Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 52 bin 525’tir. İlçe nüfusunun yüzde 49,78’ini (26 bin 377) erkek, yüzde 50,22’sini (26 bin 377) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Cihanbeyli kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 46 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Cihanbeyli kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağabeyli Mahallesi, Ahirigüzel Mahallesi, Atçeken Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Beyliova Mahallesi, Böğrüdelik Mahallesi, Bulduk Mahallesi, Büyükbeşkavak Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çimen Mahallesi, Çöl Mahallesi, Damlakuyu Mahallesi, Gemecik Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Gölyazı Mahallesi, Günyüzü Mahallesi, Hodoğlu Mahallesi, İnsuyu Mahallesi, Kale Mahallesi, Kandil Mahallesi, Karabağ Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayı Mahallesi, Kelhasan Mahallesi, Kırkışla Mahallesi, Kocatepe Mahallesi, Korkmazlar Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Kuşça Mahallesi, Küçükbeşkavak Mahallesi, Kütükuşağı Mahallesi, Mutlukonak Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Sığırcık Mahallesi, Taşpınar Mahallesi, Turanlar Mahallesi, Tüfekçipınar Mahallesi, Uzuncayayla Mahallesi, Üzerliktepe Mahallesi, Yapalı Mahallesi, Yeniceoba Mahallesi, Yeniyayla Mahallesi, Yeşilöz Mahallesi, Yünlükuyu Mahallesi ve Zaferiye Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Konya ilinin Cihanbeyli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Cihanbeyli de uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Cihanbeyli Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.