/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Derebucakcancel

Konya Derebucak Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Derebucak Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Derebucak kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kirasını öğrenebilirsiniz.

Derebucak Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Genel Bilgileri

Konya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Derebucak ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçe kuruluşu 1200’lü yıllara dayanmaktadır. İlçede Hiti Uygarlığı Dönemi’nden kalma kalıntılara rastlanmıştır. Bu nedenle ilçe arkeolojik kazılar için oldukça önemlidir. İlçe geçmiş dönemlerde Antalya ilinin Akseki ilçesine bağlı bir nahiye iken sonrasında Akseki ilçesinden ayrılmış ve Seydişehir ilçesi bağlanmıştır. 1967 yılına gelindiğinde ise ilçede belediye teşkilatlandırması kurulmuş ve Beyşehir ilçesine bağlanmıştır. Derebucak kiralık daire arayan kişiler ilçe tarihi ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Konut arayışında olan kişiler yaptıkları araştırmalarda ilçenin 1998 yılında ilçe statüsüne kavuştuğu bilgisine ulaşmaktadır. Derebucak kiralık ev arayışında olan kişiler ilçenin doğusunda Konya il merkezinin yer aldığı bilgisini edinmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.  İlçe yüzölçümü 66 bin hektar olup bu alanın 15 bin hektarı tarım arazisidir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında sulu ve kuru tarım ürünlerinin tarım faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinden başlıcaları; mısır, soğan, fasulye, domates, patates, buğday, arpa, nohut ürünleri yetiştirilmektedir. İlçede tarım arazileri dışında kalan bölgelerde ise ormanlık araziler yer almaktadır. İlçedeki orman arazilerinde yer alan ağaç türlerinden başlıcaları; selvi, ladin, çam, ardıç ve iğne yapraklı ağaçlardır. İlçede tarım faaliyetleri dışında hayvancılık faaliyetleri ile de ilgilenilmektedir. İlçede yoğun olarak küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetlerine ağırlık verilmektedir. İlçede yapılan bu hayvancılık faaliyetleri genellikle et besiciliği şeklindedir. 

Derebucak Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 473’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,58’ini (3 bin 274) erkek, yüzde 49,42’sini (3 bin 199) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Derebucak kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 12 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Derebucak kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Çamlık Mahallesi, Durak Mahallesi, Gencek Mahallesi, Göynem Mahallesi, Kenankuyu Mahallesi, Musalla Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Sarayönü Mahallesi, Taşlıpınar Mahallesi, Tepearası Mahallesi, Uğurlu Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir

Sizler de kiralık daire tercihini Konya Derebucak ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Derebucak da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Derebucak Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.