/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğanhisarcancel

Konya Doğanhisar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Doğanhisar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com ailesi olarak bölgede ki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun evleri sizlere sunmak için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; bu defa Doğanhisar kiralık daire arayanlarımız için Konya’nın Doğanhisar ilçesine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Tarihi geçmişi, M.Ö. 500 yıllarına kadar uzanan Doğanhisar ilçesi, 24 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 16.029 nüfusla Konya’nın %0,73’lük kısımda yerini almaktadır. Sultan Dağları’nın kuzeydoğuya bakan eteklerine kurulan bu ilçemizin, Konya il merkezine uzaklığı 122 km olup 519.5 kilometrekare yüz ölçümlü bir toprak alanına sahiptir ve denizden yüksekliği 1.220 metredir. Eğitim alanında bünyesinde yükseköğretim olarak; Selçuk Üniversitesine bağlı bir tane Meslek Yüksekokulu vardır. Halkın ekonomik gelir kaynağı; tarım ve hayvancılık üzerinden sağlanmaktadır. 

Konya’nın Doğanhisar ilçesinde Doğanhisar kiralık konut arayanlar için ilçenin;

 • Kuzeyinde; Konya’nın Akşehir ve Ilgın ilçeleri,
 • Batısında; Isparta ili,
 • Doğusunda; Konya’nın Ilgın ilçesi,
 • Güneyinde; Konya’nın Hüyük ilçesi yer almaktadır.

İlçeye ulaşım, her yarım saatte bir kalkan toplu taşıma araçlarıyla karayolu üzerinden çok rahat sağlanmaktadır.

Doğanhisar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Konut Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in emlakçılarından edinilen bilgiler doğrultusunda Konya’nın Doğanhisar ilçesinden ev tutmak isteyenlere Doğanhisar’a ait dairelerin birim kira fiyatlarını ve metrekarelerini oda sayılarıyla birlikte sizler için paylaşacak olursak eğer ilçede; birim kira fiyatı metrekare üzerine 4 TL olan ortalama alanı 130 metrekareye sahip daireleri, ortalama 477 TL’ye kiralayabilirsiniz. Yani;

 • Ortalama; 165 metrekare alana sahip bir 3+1 daireyi 600-900 TL arasında bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek istersek fiyatlar arasında; bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre değişimler olabilir. Genellikle; dairenin bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin metrekaresine, oda sayısına, hastaneye, üniversiteye, merkeze ve merkez duraklarının yakınlıklarına göre fiyatlar değişim gösterebiliyor. Dilerseniz bu daireleri istediğiniz kriterlere uyduğu takdirde eşyalı veya eşyasız özelliklerle de bulabileceğiniz gibi müstakil ev, apart veya daire tipinde de bulabilmeniz mümkün. Bunlara ek olarak günlük, haftalık, aylık gibi seçeneklerle de kiralayabilirsiniz. Eğer ki memur veya çalışan olup ilçeyle sürekli bir bağlantı halinde olduğunuz bir durumunuz var ise Konya’nın Doğanhisar ilçesine yakın büyük komşu ilçelerinden (Ilgın) ev tutup Doğanhisar ilçesine gün içerisinde belli saatlerde kalkan toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilmeniz gibi kendinize farklı alternatif çözümler üretebilirsiniz. Eğer Konya’nın Doğanhisar ilçesinde kiralık müstakil ev veya kiralık daire tutmak gibi bir fikriniz var ise bu konuda daha detaylı bir yardım almak için Emlakjet.com listeleme sayfasına Konya Doğanhisar kiralık ev yazıp istediğiniz kriterlerde ki evi seçip emlakçılarımızla veya ev sahiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Doğanhisar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Konya’nın Doğanhisar ilçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 24 mahalle mevcuttur. Emlakjet, buradan ev tutmayı düşünenler için en kalabalık nüfusa ait mahallelerinden birkaçını, sizleri bilgilendirmek amaçlı yazıya döküp derledi. Bunlar;

 • Başköy Mahallesi,
 • Harman Mahallesi,
 • Karaağa Mahallesi,
 • Ayaslar Mahallesi,
 • Deştiğin Mahallesi,
 • Kuz Mahallesi,
 • Pazar Mahallesi,
 • Yenice Mahallesi,
 • Şıh Mahallesi’dir.

Bu ilçeye ait eşyalı veya eşyasız kiralık en uygun ve en yaşanabilir evlere kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfasına Konya Doğanhisar Başköy Mahallesi kiralık daire yazarak dilediğiniz kriterlerde ki evlere en hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

16 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.