/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Emirgazicancel

Konya Emirgazi Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Emirgazi Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Emirgazi kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Emirgazi ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçenin tarihî yönden büyük bir zenginliği vardır. Bunun kalıntılarına Arısama Dağı’nda bulunan kale kalıntıları ve Emirgazi’nin iki kilometre kadar güneyinde bulunan Emrullah Gazi Türbesi’nde ulaşılabilmektedir.

Emirgazi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Emirgazi ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Konya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 829 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 1.080 metredir. İlçe arazisinin büyük bir bölümü ovalık ve bozkır alanlardan oluşsa da bir kısmı da engebeli bir yapıya sahiptir. İlçe sınırları içerisinde hiç su kaynağı bulunmamaktadır. Konya il merkezine 140 kilometre uzaklıkta olan Emirgazi’nin, etrafında yer alan komşu mekanların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Niğde ili bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Ereğli ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Karapınar ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde ise Aksaray ili bulunmaktadır.

Emirgazi Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Emirgazi kiralık ev arayan okuyucularımız içi, İç Anadolu Bölgesi’nde en az yağış alan ilçedir. Yaz ayları oldukça kurak geçmek ile beraber, sıcaklık da yüksektir. Kış ayları ise soğuk ve sert yaşanmaktadır. Genel olarak karasal iklimin hakim olduğu görülmektedir.

İlçe ekonomisinin neredeyse bütünü tarım sektörüne bağlı haldedir. Ancak yer altında su kaynağı bulunmamak ile beraber, ilçeye düşen yağışın normal dışı azlığından ötürü, çok geniş tarım arazisi olabilecek potansiyeli olan yerlerden yeterince verim alınamamaktadır. Yine de ilçeden çıkan tarımsal ürünlerin birçoğu buğdaydır. Buğdaydan hemen sonra mısır, arpa ve şeker pancarı ürünleri üretilmektedir.

Emirgazi Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Emirgazi ilçesinde toplam 8.949 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,34’ü erkek olup geride kalan %49,66’lık kısmını kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %3,04 olarak tespit edilmiştir. 

Emirgazi ilçesinde toplam 16 adet mahalle bulunmaktadır. Emirgazi kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Demirci Mahallesi,
 • Kale Mahallesi,
 • Işıklar Mahallesi,
 • Akmescit Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Türbe Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi.
 • Yeni Mahallesi.

Eğer siz de Emirgazi kiralık müstakil 3+1 ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Emirgazi Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.