/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güneysınırcancel

Konya Güneysınır Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Güneysınır Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Güneysınır kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Güneysınır, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin Konya Bölümü’nde yer alan Konya iline bağlı, il merkezine 70 kilometre uzaklıktaki ilçesidir. Halk arasında ‘Güdelesin’ adıyla tanınan höyükte ve çevresindeki bazı köylerinde topraktan yapılmış çanak, çömlek ve madenden yapılma tarihi eserler bulunması Güneysınır ve çevresinin tarih öncesi devirlerden bu yana yerleşim bölgesi olarak kullanıldığının bir kanıtıdır. Daha öncesinde Bozkır ilçesine bağlı olan ilçe 1955 yılında Çumra’ya ait Karasınır ve Güneybağ kasabaları haline getiirlmiştir. 1990 yılında birleştirilerek Güneysınır ilçesi haline getirilmiştir. Konya’nın güneyinde yer alır. Büyük bir bölümü dağlıktır. Doğal bitki örtüsü bozkırdır. Bulunduğu coğrafi konumu itibariyle Akdeniz bölgesinin kuzeyinde ve Göller yöresinde yer almasından dolayı iklim özellikleri Akdeniz ile İç Anadolu iklimi arasındadır. Yaz mevsimi sıcak, kış mevsimi soğuk ve yağışlı geçer. Tarih devirlerinde Konya ili gibi Güneysınır da, Hititler, Frigler, Lidyalılar ve Persler tarafından yurt olarak kullanılmış topraklardandır. Selçuklu’nun başşehir bölgesi olmuş daha sonra Karamanoğulları ve Osmanlı’nın himayesi altına alınmıştır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır.

Güneysınır Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Güneysınır’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Çumra ilçesi,
  • Güneyinde Bozkır ilçesi ve Karamam il sınırı,
  • Doğusunda Karaman il sınırı,
  • Batısında Çumra ve Bozkır ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 9.458’dir. Bu sayının yüzde 49,57’si kadın, yüzde 50,43’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 482 kilometrekare, rakımı ise 1.125 metredir. Konya Güneysınır kiralık daire 3+1 arayışında olanlar için ilçede 18 tane mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Sarıhacı Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Kızılöz Mahallesi, Karagüney Mahallesi, Güneybağ Mahallesi, Avcıtepe Mahallesi, Ağaçoba Mahallesi, Ömeroğlu Mahallesi, Kurukavak Mahallesi, Karasınır Mahallesi, Gürağaç Mahallesi, Aydoğmuş Mahallesi, Örenboyalı Mahallesi, Mehmet Ali Mahallesi, Kayaağzı Mahallesi, Habiller Mahallesi, Emirhan Mahallesi ve Alanözü Mahallesidir. 

Güneysınır Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Konya’nın Güneysınır ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 85 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 6 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 490 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Konya Güneysınır Karasınır Mahallesi kiralık daireler ya da Güneysınır kiralık müstakil ev ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Güneysınır Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.