/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Halkapınarcancel

Konya Halkapınar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Halkapınar Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Halkapınar kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kirasını öğrenebilirsiniz.

Halkapınar Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Halkapınar ilçesi 1954 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Halkapınar kiralık daire arayışında olan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe konumu itibari ile karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır ilçede sanayi tesisinin bulunmamasından ötürü bölge halkı için bu faaliyetler oldukça önemlidir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında meyvecilik ve sebzecilik faaliyetleri yapılmaktadır. Yetiştirilen meyve ve sebzelerden başlıacaları; elma, armut, kiraz, vişne, ceviz, erik, kuru ve taze fasulye, domates, patates, soğan ve havuç, kayısı ve şeftalidir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri yer şekillerinin elverişli olmamasından ötürü oldukça zahmetlidir. Bu nedenle tarım yapılabilen arazilerden en fazla verim alınması konusu önemsenmektedir. Halkapınar kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçede genellikle sulu tarım faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yer alan Delimahmutlu Çayı ilçe tarım faaliyetleri için oldukça önemlidir. İlçede yapılan bir diğer ekonomik faaliyet ise hayvancılıktır. İlçe halkının yüzde 95’lik bir kısmı geçimini hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek sağlamaktadır. İlçede bu faaliyetler kapsamında küçükbaş mera hayvancılığı ve büyükbaş hayvancılık yaygındır. Büyükbaş hayvancılık faaliyetleri genellikle süt besiciliği şeklinde olup ilçe halkı için oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Halkapınar Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 4 bin 354’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,47’sini ( 2 bin 154) erkek, yüzde 50,53’ünü (2 bin 200) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Halkapınar kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 17 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Halkapınar kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Bahçelievler Mahallesi, Büyükdoğan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakıllar Mahallesi, Dedeli Mahallesi, Delimahmutlu Mahallesi, Eskihisar Mahallesi, İvriz Mahallesi, Karayusuflu Mahallesi, Kayasaray Mahallesi, Körlü Mahallesi, Küsere Mahallesi, Osmanköseli Mahallesi, Seydifakılı Mahallesi, Yastıkaya Mahallesi, Yayıklı Mahallesi ve Yeşilyurt Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Konya ilinin Halkapınar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Halkapınar da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmeyi düşündüğünüz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Halkapınar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.