/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Meramcancel

Konya Meram Kiralık Daire

araması için 104 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Konya Meram Kiralık Daire Arayanlara Tavsiyeler

Konya Güvenpark kiralık daire seçimlerinizde yardımcı, size en uygun daireler Emlakjet kalitesiyle Konya Meram kiralık daire ilan sayfasında yer almaktadır. Konya, Türkiye’nin en geniş yerleşim alanlarından biri ve aynı zamanda en büyük yüz ölçümüne sahip önemli bir merkez noktadır. Selçuklu Devleti’nin yıllarca başkenti olan şehirde sayısız tarihi güzellik bulunmakta aynı zamanda sanayi alanında ilk sıralarda yer almaktadır. Mevlana, Sadreddin Konevi, Şems – i Tebrizi gibi daha birçok önemli İslam alimi ve İslam filozofuna ev sahipliği yapan Konya, şehrin her bölgesinde tarihten izler taşımaktadır. Günümüzde de tıpkı bir başkent gibi gelişme göstermiş ve her alanda sayısız atılım yapılmıştır. 31 ilçeye sahip bu şehirde merkez ilçeler şunlardır:

 • Meram

 • Selçuklu

 • Karatay

Merkez ilçelerinin yanı sıra Ereğli, Karapınar gibi ilçeleri de Türkiye’deki birçok ilden büyüktür. İç Anadolu Bölgesi’nin merkezi Konya’da ev sahibi olmak ya da kiralık daire sahibi olmak için Emlakjet Konya sahibinden kiralık ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Konya Meram Kiralık Lüks Daireler ve Villalar Emlakjet’te

Konya2nın en merkezi noktalarından biri olan Meram ilçesi, gelişmiş konut seçenekleriyle birçok kişiye hitap etmektedir. Her bütçeye uygun dairelerle birlikte, Konya Meram kiralık daire ve lüks daireleri de Emlakjet güvencesiyle görüntüleyebilirsiniz. Ulaşım açısından sayısız imkâna sahip bu bölge, Konya Meram kiralık villa seçenekleriyle de önemli bir cazibe merkezidir. Yüzölçümü ve nüfusu bakımından Türkiye’nin en kalabalık ve en büyük şehirlerinden biri olan Konya’nın merkez Meram ilçesi yeni emlak yatırımcılarının da dikkatini çekmektedir. Uygun fiyatlı daireler ve lüks daire fırsatları ile birlikte Konya Meram’daki tüm konut ilanlarını sitemiz ile sıralayabilir ve seçimleriniz rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Konya Meram Kiralık Müstakil Ev İlanları

Konya’nın merkez bölgesinden biri olan meram birçok önemli avantajı bir arada bulunduran bir bölgedir. Konya Meram kiralık daire seçenekleri arasından aşağıdaki verilere göre detaylı incelemeler yaparak uygun dairelere Emlakjet ile ulaşabilirsiniz.

 • Ulaşım ağlarına

 • Konut özelliklerine

 • Satış bilgilerine

Konya Meram kiralık müstakil ev tercihlerinizi belirlerken de özellikle konum avantajlarından mutlaka yararlanmanız tavsiye edilmektedir. Detaylı aramalar gerçekleştirerek size en uygun kiralık dairenin sahibiyle doğrudan iletişime geçerek ev hakkında bilgi alabilir ve fiyat konusunda taleplerinizi rahatlıkla görüşebilirsiniz.

Konya’da 400 TL Kiralık Ev Fırsatı

Konya demografik açıdan oldukça karmaşık, metropol bir şehirdir. Bu nedenle Konya emlak açısından sayısız ilana sahip ve herkesimden insana uygun ev ilanlarıyla dikkat çeken bir bölgedir. Özellikle Konya Meram kiralık daire fiyatları konum itibariyle yüksek olsa da farklı fiyat seçeneklerine de sahiptir. Konya’da kiralık evler Meram’da ve diğer merkez ilçelerde uygun fiyat avantajlarına sahiptir. Konum ve bina özelliklerine göre fiyatlarda artışlar ve düşüşler yaşansa da Emlakjet fiyat filtresi kullanarak en düşük fiyattan en yüksek fiyata kadar tüm seçenekleri kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Meram Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Meram kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Meram, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin Konya Bölümü’nde yer alan Konya iline bağlı, ilin merkez ilçelerinden birisidir ve şehrin güneybatısında yer alır. Ankara-Konya, Antalya-Konya, Adana-Konya ve Isparta-Konya olmak üzere bölgedeki 5 önemli anayolun merkezinde yer almaktadır. Tarih devirlerinde Konya ili gibi Meram da, Hititler, Frigler, Lidyalılar ve Persler tarafından yurt olarak kullanılmış topraklardandır. Selçuklu’nun başşehri olmuş daha sonra Karamanoğulları ve Osmanlı’nın himayesi altına alınmıştır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin topraklarının tarımsal alanlarının çok olmasının yanı sıra büyük bir bölümü de sit alanı kapasamında olduğundan dolayı bölgede yapılaşmaya izin verilememektedir. Altınapa’dan, Tarihi Meram Köprüsü’nden, Meram Eski Yol’u takip ederek tarımsal alanları sulayan Meram çayı ile ilçede tarımsal faaliyetler sürmektedir. Konya Üniversitesi’nin Eğitim Fakültesi, Tıp Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi de ilçenin sınırları içindedir.

Meram Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Meram’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Selçuklu ilçesi,
 • Güneyinde Çumra ilçesi,
 • Doğusunda Karatay ilçesi,
 • Batısında Beyşehir ve Seydişehir ilçesi ile çevrilidir.

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 342.315’dir. Bu sayının yüzde 50,35’i kadın, yüzde 49,65’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.822 kilometrekare, rakımı ise 1.016 metredir. Konya Meram kiralık daire 3+1 arayışında olanlar için ilçede 115 tane mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Havzan Mahallesi, Uzunharmanlar Mahallesi, Uluırmak Mahallesi, Alavardı Mahallesi, Aşkan Mahallesi, Gödene Mahallesi, Kovanağzı Mahallesi, Melikşah Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Aymanas Mahallesi, Yaylapınar Mahallesi, Bahçeşehir Mahallesi, Hadimi Mahallesi, Alakova Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Pirebi Mahallesi, Konevi Mahallesi ve Sahibiata Mahallesidir.

Meram Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Konya’nın Meram ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 145 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 13 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 1.096 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Konya Meram Ahmet Özcan Caddesi kiralık daireler ya da Meram kiralık müstakil evilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Meram Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.