/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çavdarhisarcancel

Kütahya Çavdarhisar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çavdarhisar Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Çavdarhisar kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Çavdarhisar, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümün’de yer alan Kütahya iline bağlı, il merkezinin 58 kilometre güneybatısında yer alan bir ilçesidir. İç Batı Anadolu eşliğinde yer alan ilçe, geçiş iklimi olarak bilinen Akdeniz ve Karasal iklim özelliklerinin birleştiği noktada yer almaktadır. Yaz mevsimi serin ve kurak, kış mevsimi soğuk ve özellikle kar yapışlıdır. Gece ile gündüz arasındaki ısı farkı oldukça fazladır. Kütahya-Uşak-İzmir karayolu ile Aydın-Uşak-İzmir demiryolu üzerinde bir platoda kurulmuş olan Çavdarhisar’a ulaşım oldukça rahattır. Çavdarhisar’ın tarihi bir zenginliği bulunmaktadır. Aizanoi Antik Kenti ve bünyesindeki dünyanın ilk örneklerinden Stadyum-Tiyatro kompleksi, dünyanın ilk borsa yapısı vardır. Bu borsa yapısı 1970 Gediz Depreminde camiinin yıkılmasıyla ortaya çıkmıştır. Bunların dışında nekropoller ve 4 köprü vardır. Ayrıca Meter Steunne alanı ve tüneli de oldukça önemli bir tarihi eserdir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır.

Çavdarhisar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Çavdarhisar’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Emet ve Aslanapa ilçesi,
 • Güneyinde Aslanapa ve Gediz ilçesi,
 • Doğusunda Emet ve Gediz ilçesi,
 • Batısında Aslanapa ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 6.800’dür. Bu sayının yüzde 51,60’ı kadın, yüzde 48,40’ı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 426 kilometrekare, rakımı ise 1.000 metredir. Kütahya Çavdarhisar kiralık ev arayışında olanlar için ilçede 4 tane mahalle bulunmaktadır. Bunlar ve nüfus bilgileri şöyledir;

 • Meydan Mahallesi nüfusu 1.086 kişi,
 • Yukarı Mahallesi nüfusu 41 kişi,
 • Cereller Mahallesi nüfusu 911 kişi,
 • Kemaller Mahallesi nüfusu 87 kişidir. 

Çavdarhisar ilçesinde 1 beldesi ve 22 adet köy vardır.

Çavdarhisar Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 97 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 9 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 516 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Kütahya Çavdarhisar’da sahibinden kiralık köy evi ya da Çavdarhisar eşyalı kiralık daire ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çavdarhisar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.