/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Emetcancel

Kütahya Emet Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Emet Kiralık Daire Seçeceklere Tercih Kılavuzu

Emet kiralık daire bakanlar için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Üç bölümden oluşan yazıda, bölgenin coğrafi özelliklerinden iklimine, nüfusundan mahallelerine kadar birçok farklı konuya değineceğiz. Emet, Kütahya iline bağlı on üç ilçeden yalnızca biridir. Kütahya Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer almaktadır. Bölgenin en gelişmiş illerinden biri olan Kütahya, birçok ilçeden meydana gelmiştir. Emet ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık beşinci yerleşim birimidir. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %3.46’sına ev sahipliği yapmaktadır. Şifalı kaplıcaları ile ünlü olan semtte termal turizm önemli bir yer kaplamaktadır. İlçe bugünkü statüsüne 17 Ekim 1993 Yılında çıkan bir kanun ile kurulmuş ve termal turizm bölgesi olarak ilan edilmiştir. Buna ek olarak ilçede bolca bor rezervi bulunmaktadır. Türkiye’nin bor rezervinin yaklaşık olarak yüzde yetmişi burada yer almaktadır. Borun başkenti olarak bilinen semt, stratejik açıdan çok önemli bir ilçedir.

Emet Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Emet kiralık ev düşünenler için semtin coğrafi özelliklerine değindik yazının ikinci bölümünde. Emet ilçesi, 1406 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçe, Kütahya Merkez’den sonra semtin en büyük yerleşim birimlerinden biridir. İlçenin denizden yüksekliği, daha bilinen bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 750 metredir.  Semtin doğusunda Çavdarhiar, batısında Simav, güneyinde Hisarcık ve kuzeyinde ise Tavşanlı ilçeleri yer almaktadır. Semt merkezinde rakım 888 metreye kadar düşmektedir. İlçenin en yüksek noktası Eğrigöz Dağı’dır. Bu dağ yaklaşık olarak 2072 metrelik bir yükseltiye sahiptir. İlçeden geçen en önemli akarsu Emet Çayı2dır. İlçede bir geçiş iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de hem Akdeniz hem Marmara hem de İç Anadolu iklimi görülmektedir. Ancak genel olarak ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Emet ilçesi, kent merkezinden yaklaşık olarak doksan üç kilometre uzakta bulunmaktadır. Emet kiralık konut düşünenlerin bu gibi bilgileri bilmesinde yarar vardır.

Emet Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Mahalleleri 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 19.986 kişiye ulaşmış durumdadır.. İlçede yaşamını sürdürenlerin %48.35’i erkek, geriye kalan %51.65’i ise kadındır. İlçenin nüfusu 2007 yılından 2018 yılına kadar sürekli olarak azalmıştır. Bu durum devam etmektedir. Dolayısı ile nüfusun artış hızı eksilerde seyretmektedir. Bu nedenle popülasyon eğrisi negatif yönlüdür. İlçe, yedi mahalleden ve birçok köyden meydana gelmiştir. Kütahya Emet kiralık ev tercih etmeyi düşünenler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de bu mahallelerden en az birinde araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

  • Hamam Mahallesi
  • Akpınar Mahallesi
  • Dere Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Kapaklıca Mahallesi
  • Esentepe Mahallesi
  • Kaynarca Mahallesi 

Eğer Emet kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Emet kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Emet Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.