/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gedizcancel

Kütahya Gediz Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gediz Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Gediz kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Gediz ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Gediz ilçesi; Kütahya ilinin en kalabalık üçüncü, sosyoekonomik açıdan en gelişmiş ikinci ilçesidir.

Gediz Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Gediz ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kütahya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.446 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 736 metredir. Kütahya il merkezine 90 kilometre uzaklıkta bulunmak ile birlikte, şehrin güneybatı tarafında kalmaktadır. Ancak Uşak iline daha yakındır, zira aralarında yalnızca 45 kilometrelik bir mesafe yer almaktadır. İlçenin bulunduğu bölüm, Türkiye genelinde İç Batı Anadolu olarak geçmektedir. İlçe arazisini dalgalı bir plato oluşturmaktadır. İlçenin en yüksek noktası 2.312 metre ile Murat Dağı’dır. Gediz’in en önemli su kaynağı, Murat Dağı’ndan doğan ve 401 kilometre boyunca uzanan Gediz Nehri’dir. Bu nehir daha sonrasında Ege Denizi’ne dökülmektedir. Gediz’in doğal bitki örtüsünü gür ve geniş ormanlar oluşturmaktadır. İlçe sınırları içerisinde Murat Dağı Kaplıcaları ve Ilıca Kaplıcaları bulunmaktadır. Bu kaplıcalar, ilçeye bol miktarda ziyaretçi çekmektedir.

Gediz Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Gediz kiralık apart arayan okuyucularımız için Kütahya ilinin diğer ilçelerine nazaran, Gediz ilçesinde daha ılıman hava koşullarına rastlanmaktadır. Buna katkıda bulunan en önemli etken, ilçenin etraftaki bölgelere göre daha alçak bir arazide yer almasıdır. Aynı sebepten ötürü de Kütahya’da sıcaklık ortalaması en yüksek olan yerdir. Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında bulunan bir geçiş iklimi yaşanmaktadır. 

Sanayi sektörü, Gediz ekonomisi için olmazsa olmazdır. Bu sanayinin belli bir kısmı, ilçede yapılan madencilik faaliyetinden gelmektedir. Ancak bunun dışında ambalaj, egzoz, mobilya, kireç ve tekstil gibi sanayi sektörleri de bulunmaktadır. Gediz menşeili ürünler, 40 ülkeye gönderilmektedir. Sanayi haricinde, ilçede tarım ve hayvancılık sektörlerinin de önemi büyüktür. Özellikle tarıma büyük yer ayrılmıştır. Meyvecilik büyük ölçüde yapılsa da Gediz Nehri kenarında en çok haşhaş ve şeker pancarı üretilmektedir.

Gediz Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Gediz ilçesinde toplam 49,827 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,88’i kadın olup geride kalan %49,12’lik kadarını da erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,52 olarak tespit edilmiştir. 

Gediz ilçesinde toplam 25 adet mahalle ve 57 adet de köy bulunmaktadır. Gediz kiralık apart arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği en çok tercih edilen mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Uluoymak Mahallesi,
  • Umurbey Mahallesi,
  • Dayınlar Mahallesi,
  • Ergenekon Mahallesi,
  • Muhipler Mahallesi,
  • Salur Mahallesi,
  • Saygılar Mahallesi,
  • Gazikemal Mahallesi. 

Eğer siz de Gediz sahibinden kiralık eşyalı ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gediz Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.